II Mistrzostwa Polski Ciepłowników w Maratonie Rowerowym
access_time 2009-07-06 17:41:27
W najbliższą sobotę, 11 lipca w Tarnowie odbędą się II Mistrzostwa Polski Ciepłowników w Maratonie Rowerowym. Na rowerowe trasy wszystkich miłośników kolarstwa górskiego zaprasza Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Tarnowie - organizator imprezy. Mistrzostwa odbędą się podczas piątej edycji ogólnopolskiego Eska Fujifilm Bike Maratonu w Tarnowie (zawody klasyfikowane w Pucharze Polski Polskiego Związku Kolarskiego w Maratonie MTB).

Zaproszenia do udziału w Mistrzostwach skierowane zostały do wszystkich 278 firm zrzeszonych w Izbie Gospodarczej „Ciepłownictwo Polskie”. Udział w zawodach zapowiedziały już reprezentacje firm ciepłowniczych z m.in. Krakowa, Bytomia, Łazisk, Knurowa, Wadowic, Tarnobrzegu i Jaworzna.

Trasa Mistrzostw prowadzi z lądowiska w Tarnowie przy ul. Lotniczej (gdzie usytuowane będzie miasteczko rowerowe), przez Górę św. Marcina, Las Kruk, tereny Łękawicy, Poręby Radlnej, Trzemesnej, Karwodrzy, Zabłędzy, Tuchowa, Bistuszowej i Ryglic, aż do Pasma Brzanki. Zawodnicy będą rywalizować na trzech dystansach Mini (27 km), Mega (61 km) i Giga (89 km).

Podejmując inicjatywę organizacji II Mistrzostw Polski Ciepłowników w Maratonie Rowerowym postawiliśmy sobie za cel integrację środowiska ciepłowników oraz promocję aktywnego wypoczynku i zdrowego stylu życia. Jesteśmy przekonani, że impreza ta niesie ze sobą wartości, które mają wpływ na wzmocnienie dobrych relacji i zaangażowaniem w osiąganie wspólnych celów w energetyce cieplnej. Zapraszając do Tarnowa drużyny kolarskie firm sektora energetyki cieplnej oraz lobbując w środowisku za organizacją Mistrzostw w Tarnowie chcieliśmy włączyć się w działania na rzecz promocji miasta i regionu. Aktywność spółki w tym obszarze wynika z konsekwentnie realizowanej misji odpowiedzialności za rozwój społeczny Tarnowa - wyjaśniają Organizatorzy.

W Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej S.A. w Tarnowie od 2006 roku istnieje drużyna kolarska. MPEC Bike Team liczy obecnie 15 kolarzy. Wspieramy ich rozwój, ponieważ wierzymy, że konstruktywna rywalizacja, umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów i integracja to najważniejsze wartości, jakie ze świata sportu przenoszone są w obszary codziennej aktywności. Nasi zawodnicy mają już na swoim koncie znaczące sukcesy. W I Mistrzostwach Polski Ciepłowników w Maratonie Rowerowym zdobyli: I miejsce na dystansie MINI – Paweł Leśniak, II miejsce na dystansie MINI – Daniel Giemza, III miejsce na dystansie MINI – Łukasz Wolny, II miejsce na dystansie MEGA – Paweł Tutaj, III miejsce na dystansie MEGA – Łukasz Tutaj. W „Mistrzostwach Krakowa Energetyków” miejsca wywalczyli: I miejsce na dystansie MINI – Natalia Rusnarczyk – Wrona, II miejsce na dystansie MINI wśród mężczyzn do lat 40 – Łukasz Wolny.


Info: Organizatorzy

Komentarze...