Tarnowska Caritas pomaga powodzianom
access_time 2009-07-01 09:18:21
Caritas pomoże powodzianom w zakupie m.in. niezbędnego sprzętu gospodarstwa domowego. Na ten cel - na początek przeznaczona jest suma ponad 200 tys. zł.


Ponad tysiąc trzysta rodzin zostało poszkodowanych przez wielką wodę na terenie diecezji tarnowskiej. Największe straty są na Powiślu Dąbrowskim, w Zawadzie koło Dębicy, w okolicach Starego Sącza i w regionie tarnowskim.

Osoby doświadczające klęski żywiołowej będą mogły skorzystać z pomocy psychologicznej w pięciu poradniach "Arki" w Tarnowie, Nowym Sączu, Bochni, Dębicy i Mielcu.

W Tarnowie w Domu dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Prostopadłej 9a powstał punkt, gdzie mieszkańcy mogą przynosić dary. Potrzebne są żywność, woda pitna, środki czystości, wersalki, sprzęt gospodarstwa domowego. Dary można przynosić przez całą dobę. Z tego miejsca wyruszają także transporty darów w poszkodowane tereny.

W pomoc powodzianom włączyło się Radio RDN Małopolska, które przygotowało spot radiowy zachęcający do pomocy, a także cegiełki na rzecz pomocy powodzianom. Koszt jednej cegiełki 500 zł, a wszystkie środki przekazane zostaną, poprzez Caritas, powodzianom.

Mówi ks. Ryszard Podstołowicz dyrektor Caritas diecezji tarnowskiej :
lub ->POBIERZ

Cegiełka ta to okolicznościowa płyta DVD wydana z okazji 10-lecia pobytu Jana Pawła II w Starym Sączu w komplecie z cegłą klinkierową.

Już kilka firm włączyło się do akcji pomocy powodzianom przekazując środki czystości, pościel i żywność. Będą one rozprowadzane przez parafie.

Tarnowska Caritas otrzymała i przekazała poszkodownym:
- 15 ton środków czystości od firmy Gold Drop
- 15 palet wody od firmy Muszynianka
- 10 palet wody od firmy Piwniczanka
- 2 palety wody od firmy Wysowianka
- 1 paleta wody od firmy Tymbark
- pościel od firmy Tera
- żywność od firmy Jeronimo Martins Dystrybucja (sieć Biedronka)
- żywność od firmy Szubryt
- wersalki od firmy Bugajski i TopCezar

Osoby i instytucje mogą wpłacać pieniądze na konto tarnowskiej Caritas z dopiskiem "pomoc poszkodowanym". Konto: PKO BP I O/Tarnów 71 1020 4955 0000 7302 0097 4683

Można także wysłać SMS o treści Pomagam, pod nr 72 902, koszt 2,44 (z VAT).

W niedzielę 12 lipca odbędzie się ogólnopolska zbiórka Caritas na rzecz powodzian.


Info: Ewa Biedroń - (DSI) Diecezjalny Serwis Informacyjny

Komentarze...