XV Puchar Tarnowa MTB zainaugurowany
access_time 2009-04-20 10:10:39
19. kwietnia w Lasku Lipie odbyły się I eliminacje Pucharu Tarnowa MTB. Na starcie stanęli zawodnicy w dziesięciu kategoriach wiekowych: młodzicy; kobiety I, II; juniorzy młodsi; juniorzy; mastersi I, II, III; elita i orliki. Dodatkowo rozegrano wyścigi rekreacyjne, o przysłowiową „czapkę gruszek”, w dwóch kategoriach dla dzieci do lat 12.

W Tarnowie pojawili się m. in. zawodnicy z Jordanowa, Brzeska, Bochni, Kęt, Kielc czy Sanoka, a w kategorii „Kobiety I” wystartowała nawet zawodniczka z Gdańska. Nie zabrakło mistrzów Polski. W zawodach wystąpił m. in ósmy w tym roku na świecie Waldemar Banasiński (WSÓŁ-SPORT KIELCE) – kategoria masters III, a najstarszy zawodnik, biorący udział w zawodach, miał 68 lat.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja, składać się będzie, wzorem lat ubiegłych, z pięciu eliminacji. Kolejne odbywać się będą w każdym miesiącu, aż do września, tradycyjnie na Górze Św. Marcina. Najbliższe eliminacje rozegrane zostaną 17. maja.

W pierwszym wyścigu rywalizowało wielu kolarzy z Tarnowa, w tym zawodnicy Sokoła Tarnów. Najlepiej zaprezentował się Leszek Kokoszka, który w kategorii masters III (50 lat i starsi) zajął 2.miejsce. Świetnie zaprezentowali się także: Dariusz Dudziński – 3. miejsce w kategorii elita (23-29 lat) oraz Witold Trojak – 3. miejsce w kategorii masters II (40-49 lat).

Dokładne wyniki w każdej kategorii można sprawdzić na oficjalnej stronie pucharu: puchartarnowamtb.pl


Info i zdjęcia: Organizatorzy

Komentarze...