Przegląd prasy
access_time 2009-04-15 18:56:08
Przegląd lokalnej prasy: "Dziennik Polski", "Gazeta Krakowska" oraz tygodnik "Temi.


Gazeta Krakowska 15.04.2009

W Gazecie Krakowskiej czytamy o problemach w I LO w Tarnowie. Problemy polegają na trudnościach z obsadzeniem stanowiska dyrektora placówki - pisze Krakowska. Sprawa została nawet analizowana przez prokuraturę i sąd administracyjny. Kolejni kandydaci wyłaniani w konkursie byli odrzucani. Jaki jest na prawdę powód kłopotów z konkursem na to stanowisko?
Na ostatnim żużlowym spotkaniu w Tarnowie zawody obserwowało ponad 10 000 widzów. Jak czytamy, kibice spragnieni są żużlowych emocji, i są przekonani, że w pierwszej lidze jeździć "Jaskółki" będą tylko 1 sezon, i szybko powrócą do ekstraklasy.

TEMI 15.04.2009

Tygodnik przypomina wszystkim o kończącym się terminie na złożenie rocznego zeznania podatkowego - PIT. Termin ten mija 30 kwietnia, z obowiązku wywiązało się ok.60 procent tarnowian - informuje gazeta. Jakie błędy najczęściej popełniamy rozliczając się, jak można ich uniknąć oraz o nowym sposobie składania zeznania za pomocą Internetu - dowiemy się tego wszystkiego z artykułu "Czas na PIT!"
Spór o maszty i nadajniki sieci komórkowych to częsta przyczyna buntu mieszkańców. W Tarnowie niedaleko ulicy Skrzyszowskiej ma zostać wybudowany trzydziestometrowy maszt. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jeszcze niedawno miejsce to było strefą ochrony krajobrazu. Mieszkańcy budując swoje domy musieli spełniać przez to szereg wymogów. Okazuje się, że spokojna okolica strefą ochrony przyrody już nie jest.
"Pod okiem kamery" - autorka artykułu analizuje skuteczność i wykorzystanie miejskich kamer w naszym mieście? Czy monitoring rzeczywiście pomaga? Okazuje się, że według statystyk tam, gdzie umieszczone są kamery, jest teraz znacznie bezpieczniej niż kilka lat temu. Spadła ilość drobnych przestępstw, również policji łatwiej jest znaleźć sprawców dzięki zapisowi wideo.
W Temi przeczytamy także o możliwości utraty części środków pieniężnych przyznanych dla miasta na budowę nowego ronda, która właśnie dobiega końca oraz przebudowy skrzyżowania ulic Mickiewicza i Starodąbrowskiej. Więcej szczegółów w artykule "Czy miasto straci pieniądze?".

Dziennik Polski 15.04.2009

Jak informuje Dziennik Polski, po tragicznym pożarze w Kamieniu Pomorskim, tarnowskie budynki socjalne zostaną skontrolowane przez Straż Pożarną. Strażacy z Komendy PSP w Tarnowie już przygotowują listę takich budynków. Wraz z pracownikami nadzoru budowlanego mają zostać przeprowadzone specjalne kontrole, po zaleceniu ich przeprowadzenia przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Komentarze...