Przegląd prasy
access_time 2008-10-15 15:32:34
Zapraszamy do naszego "Przeglądu prasy". Opisujemy co można znaleźć w wybranych dziennkach i tygodnikach, skupiając się na tematach dotyczących bezpośrednio Tarnowa oraz regionu tarnowskiego.


Zapraszamy wszystkich do naszego nowego działu, w którym postaramy się opisywać tematy poruszane przez prasę. Dział będzie na razie funkcjonował w wersji próbnej, mamy nadzieję, że przypadnie do gustu użytkownikom naszego serwisu, i z czasem zostanie rozbudowany o nowe funkcjonalności. Będziemy się starali codziennie wybrać kilka tytułów, szczególnie tych, które poruszają tematy istotne dla nas, jako mieszkańców Tarnowa i całego naszego regionu. Oczywiście jak zawsze zachęcamy do komentawania bieżących wydarzeń i poruszanych kwestii.Lokalnie

Temi (15.10.2008)

W dzisiejszym "Temi" czytamy między innymi o rewitalizacji Tarnowa. Przygotowywany jest projekt dotyczący odnowy wizerunku miasta, konsultowany jest on również z mieszkańcami. Czytamy również o otworzeniu aktu erekcyjnego znalezionego w cokole Grobu Nieznanego Żołnierza. "Temi" pisze również o dostosowywaniu się tarnowskich szpitali do standardów unijnych - o tym na co konieczne jest wydanie milionów złotych, i co robią w celu dostosowania się do norm tarnowskie szpitale czytamy w artykule: "Szpitale po unijnemu". W dzisiejszym numerze znajdziemy również ciekawy artykuł o taksówkarzach - jak obecnie wygląda sytuacja tarnowskich taksówkarzy, czy dobrze zarabiają, oraz jak reguluje przewóz taksówek tarnowski Urząd Miasta.

Dziennik Polski - Dodatek Tarnowski (15.10.2008)

W "Dzienniku Polskim" możemy przeczytać artykuł również poświęcony tematowi służby zdrowia - "Może znikną dostawki w Szczekliku" to artykuł o remontach w Specjalistycznym Szpitalu im. E. Szczeklika w Tarnowie. W dzisiejszym numerze czytamy także o obchodach uczczenia 30. rocznicy pontyfikatu Papieża-Polaka. Między innymi w Brzesku, Tuchowie, Jastrzębi i Gromniku Dzień Papieski był już, lub dopiero będzie obchodzony w ciekawy sposób - czytamy w artykule "Papieskie wspomnienie".

Gazeta Krakowska (POLSKA The Times) (15.10.2008)

W Nowym Sączu pracownicy jednej ze znanych firm, są zmuszeni spłacać długi swojej kierowniczki - opisują reporterzy Gazety Krakowskiej. Kierowniczka zmuszała swoich pracowników do żyrowania kredytów. "Krakowska" pisze również o "dziewczynce z fotografii" promującej Tarnów, która okazała się chłopcem. Urząd Miasta poszukiwał małego dziecka, które było uwiecznione na fotografii mającej promować Tarnów. W dodatku tarnowskim czytamy także o tym, że starsi ludzie również mogą i umieją korzystać z zasobów internetu.


Polska i Świat

Gazeta Krakowska (POLSKA The Times) (15.10.2008)

Uprowadzony inżynier "Geofizyki Kraków" to temat numer jeden w mediach. Wczoraj i dziś głośno jest o nagraniu video, na którym o pomoc prosi uprowadzony. W "Krakowskiej" możemy przeczytać również kontynuację artykułu "Dzień, który zmienił Polskę" - "Jak włoski kardynał namawiał Karola Wojtyłę, by zrezygnował". W dzisiejszym numerze także o wyborach w USA i najświeższych sądarzach pokazujących sytuację przed kolejną debatą prezydencką.

Dziennik Polski (15.10.2008)

Porwanie inżyniera z "Geofizyki Kraków" jest również jednym z tematów w dzisiejszym "Dzienniku Polskim". Gazeta pisze również o pieniądzach jakie wydają gminy z własnych kieszeni na budowanie tzw. "Orlików", czyli boisk ogólnodostępnych dla dzieci i młodzieży, mających wspierać rozwój sportu wśród dzieci i młodzieży. Okazuje się, że gminy niejednokrotnie same są zmuszone pokryć więcej niż połowę kosztów - więcej czytamy w art. "Bardzo drogie Orliki". Wśród tematów z pierwszych stron konflikt Prezydenta Lecha Kaczyńskiego z Donaldem Tuskiem. Prezydent, mimo że odmówiono mu rządowego samolotu, i tak ma zamiat polecieć do Brukseli, nawet na własny koszt - "Premier zabrał samolot".

Komentarze...