Co dalej z żużlem? (FOTO, MP3)
access_time 2008-10-09 09:43:25
Na to pytanie próbowali odpowiedzieć na poniedziałkowej konferencji Urszula Augustyn (Posłanka RP - Platforma Obywatelska) oraz Radny Klubu PO i żużlowiec Robert Wardzała.

Szczególnie dotkliwa dla kibiców jest porażka tarnowskiej drużyny w minionym sezonie żużlowym. Jakie były jej przyczyny? Jakie kroki należy podjąć, aby uzdrowić sytuację w drużynie z Tarnowa? Te i inne zagadnienia poruszali na konferencji członkowie PO - Urszula Augustyn oraz Robert Wardzała.

Do tej pory żużel był wizytówką Tarnowa - szczególnie w innych miastach, gdzie ta dyscyplina jest popularna - mówi Urszula Augustyn - Posłanka RP.

Mówi Urszula Augustyn:

lub->POBIERZ


Radny-żużlowiec, Robert Wardzała, przypomina, że w zeszłych sezonach drużyna Unii Tarnów odnosiła wielkie sukcesy, dzięki pracy wielu ludzi, którzy spowodowali odrodzenie się żużla w Tarnowie. W tym sezonie jednak, Unia Tarnów poniosła bardzo dużą porażkę - twierdzi radny. Platforma Obywatelska prowadziła rozmowy m.in. z Zakładami Azotowymi. Spółka obiecuje, że nie zostawi drużyny w tak trudnej sytuacji, i będzie jeszcze intensywniej wspomagać tarnowski żużel. Robert Wardzała nie wyobraża sobie, że tradycja tego sportu w Tarnowie i regionie zostanie "zaprzepaszczona" i zapomniana, ma nadzieję, że zainteresowanie żużlem nie zaniknie, i że sytuacja w drużynie będzie się poprawiać.

Mówi Robert Wardzała:

lub->POBIERZ


Radni Platformy Obywatelskiej obiecują działania na rzecz poprawy tarnowskiego żużla i rozmowy z osobami odpowiedzialnymi za sytuację tarnowskiego sportu. Jakie tego będą efekty, przekonamy się w następnym sezonie żużlowym.


Zdjęcia: Kamil Zyznar - kamilzyznar@tarnow.net.pl

Komentarze...