COOL KIDS OF DEATH – Koncert promujący najnowszy album „Afterparty” – Piwnice TCK, 19 października - Roz
access_time 2008-10-17 14:22:58
19 października o godzinie 19.00 zapraszamy do Piwnic TCK na koncert łódzkiej formacji COOL KIDS OF DEATH. Zespół odwiedzi Tarnów w ramach ogólnopolskiej trasy koncertowej, promującej najnowsze wydawnictwo grupy pt.: „Afterparty”. Konkurs rozwiązany!.

Początek koncertu o godzinie 19.00.
Bilety w cenie 18 zł. do nabycia w Biurze Obsługi TCK – Rynek 5
w godz. 08.00 – 18.00.


COOL KIDS OF DEATH - określany jako jeden z najlepszych polskich zespołów rockowych młodego pokolenia. Pochodzi z Łodzi, istnieje od początku 2001 roku, a nazwę zaczerpnął z tytułu piosenki brytyjskiego zespołu Saint Etienne. Ewenementem jest fakt, ze zespól podpisał kontrakt muzyczny z koncernem muzycznym BMG nie mając na swoim koncie ani jednego koncertu na żywo, jedynie na podstawie przesłanego demo. Ich płyty „C.K.O.D.” i „C.K.O.D. 2” zostały entuzjastycznie przyjęte przez media i fanów dzięki oryginalności i melodyjności muzyki oraz dojrzałości tekstów. W połączeniu z felietonem Kuby Wandachowicza (basisty zespołu) „Generacja Nic” opublikowanym w Gazecie Wyborczej, przyniosło to grupie opinie „głosu zbuntowanego młodego pokolenia”.

Trzeci krążek zespołu ”2006” swoją premierę miał w marcu 2006 roku, wówczas grupa w ramach trasy promocyjnej zagrała również koncert w Piwnicach TCK. W listopadzie 2004 roku ukazała sie pierwsza anglojęzyczna płyta CKOD skierowana na rynek niemiecki (BMG Deutshland) – zawiera ona kompilacje utworów z ”CKOD”, „CKOD2” oraz jedna nowa piosenkę. Koniec roku 2004 to również liczne koncerty na terenie całej Europy i coraz większe zainteresowanie zespołem potwierdzone min. przez BBC Radio 1.

Czwarty, najnowszy album CKOD nosi tytuł "Afterparty". W odróżnieniu od ostatniej ("2006"), nagranej i wyprodukowanej w Niemczech przez zaproszonego do współpracy producenta, jest w stu procentach dziełem zespołowym. Materiał zarejestrowano w domowym studio, zaś za produkcję i zgranie odpowiedzialni byli gitarzysta CKOD, Marcin "Cinass" Kowalski oraz grający na instrumentach klawiszowych Kamil "Methadon" Łazikowski. Oprawę graficzną albumu opracował Krzysztof Ostrowski - frontman i wokalista zespołu, znany rysownik i autor komiksów. Na płycie znajduje się dwanaście energetycznych utworów. W ramach tournee promującego album zespół zagra jesienią 17 koncertów, w tym jeden w Tarnowie. To już trzecia wizyta łodzian w naszym mieście.

Skład CKOD:

Krzysztof Ostrowski – wokal - grafik, projektant mody, twórca teledysków, znany rysownik komiksów m.in. okładka i ilustracje do książki Doroty Masłowskiej „Wojna polsko-ruska pod flagą bialo-czerwoną”

Jakub Wandachowicz - gitara basowa – filozof, autor felietonu o współczesnej mlodzieży - „Generacja Nic” – opublikowanego w Gazecie Wyborczej

Marcin Kowalski - gitara – autor muzyki filmowej, producent muzyczny

Jacek Fras - perkusja - znany rysownik komiksów, jedyny Polak nagrodzony na festiwalu komiksów w Angouleme prestiżową nagrodą Alph-Art., doceniony również w Japonii; twórca obrazów olejnych, ilustracji i pasków komiksowych

Kamil Łazikowski - klawisze, programowanie – twórca remiksów znany pod pseudonimem „Methadone”, producent muzyczny

Wojciech Michalec – gitara

Najwieksze sukcesy CKOD :

- Nominacja do MTV European Awards 2003
- Trzy nominacje do Nagród Polskiego Przemysłu Muzycznego – Fryderyki (Nowa Twarz Fonografii 2002, Alternatywny Album Roku 2002 i 2003)
- Nagroda „Dobra Strona Rocku” – magazyn „Przekrój” – 2002 rok
- Debiut 2002 Roku – w plebiscycie słuchaczy Trójkowego Ekspresu
- Nadzieja 2002 Roku – w plebiscycie czytelników magazynu muzycznego „Tylko Rock”
- Występ jako support Lenny’ego Kravitza (26.06.2004)
- Występ na niemieckim festiwalu „Berlinova” (12.06.2004) oraz czeskim festiwalu „Bartness” w Koprivnicy (14.08.2004)
- Ponad 100 koncertów w calej Polsce w ostatnich 2 latach (w tym „Hardkor Tour 2003” – 25 koncertów)
- Pierwsza zagraniczna trasa koncertowa po Niemczech wraz z zespołem Medienngruppe Telekommander oraz inne zagraniczne koncerty min.Londyn THE GARAGE (10-11.2004)
- Wspólna trasa koncertowa z zespolem SILVER ONION z Japonii (11.2004)
- Piosenka „Stones and bottles” została zauważona przez prestiżową rozgłośnie BBC Radio One – wielokrotnie prezentowana w audycji Lamaceq Live.
ROZWIĄZANIE KONKURSU!

W naszym konkursie do rozlosowania mieliśmy dwuosobowe zaprosznie na niedzielny koncert. Wśród nadesłanych zgłoszeń wylosowaliśmy jedną osobę, która będzie mogła odebrać wejściówkę.

Dwuosobowe zaproszenie otrzymuje:

-Joanna Kluza.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!


Info: Tarnowskie Centrum Kultury

Komentarze...