Inwestycje sportowe rozpoczęte
access_time 2008-08-08 15:25:31
W gminie Tarnów rozpoczęła się budowa dwóch nowych obiektów sportowych – hali widowiskowo-sportowej w Koszycach Wielkich oraz sali gimnastycznej w Błoniu. Wykonawcy wyłonieni na przetargach 9 czerwca, weszli już na place budowy.
Hala widowiskowo-sportowa w Koszycach Wielkich z areną o wymiarach 36x20x8 metrów oraz antresolą widokową mogącą pomieścić około stu pięćdziesięciu osób będzie mieć 1.176 m2 powierzchni użytkowej, zaś kubaturę – 10.600 m3. Jej wartość kosztorysowa to około cztery miliony złotych. – Chcielibyśmy, aby w przyszłości mogła ona pełnić funkcję hali ogólnogminnej, w której mogłyby się odbywać różnego rodzaju zawody o randze gminnej czy nawet regionalnej oraz różne gminne uroczystości. Będzie to obiekt, jakiego nam brakowało – podkreśla zastępca wójta Sławomir Wojtasik.

Koszt budowy sali gimnastycznej przy najmniejszej w gminie Szkole Podstawowej w Błoniu szacowany jest na ponad dwa miliony złotych. Będzie to sala o wymiarach sali 24x12 metrów z zapleczem sanitarno-szatniowym. - Salę budujemy nie tylko dla uczniów – mówi zastępca wójta Elżbieta Chrząszcz – ale również dla mieszkańców miejscowości, którzy będą mogli z niej korzystać nie tylko w kontekście sportowo-rekreacyjnym, urządzać w niej zebrania wiejskie czy różnego rodzaju imprezy na przykład opłatki, które w Błoniu cieszą się tak dużą popularnością, że na szkolnym korytarzy wszyscy mieścili się z dużym trudem – dodaje.

Obecnie trwają prace przy budowie ław fundamentowych i takie właśnie części obu inwestycji zostaną zrealizowane w tym roku. Wójt Grzegorz Kozioł co do terminu ukończenia obu sal nie chce się na razie wiążąco wypowiadać. - Na inwestycje te chcielibyśmy pozyskać środki zewnętrzne i od tego warunkuję termin ich ukończenia – podkreśla. - Jeśli te środki trafią do nas w takiej wysokości, o jakie aplikujemy, budowy ukończymy nawet w ciągu dwóch lat. Jeśli nie, to będziemy się z tymi inwestycjami zmagać trochę dłużej – dodaje.

Jak podkreśla Wójt Gminy Tarnów, dwie rozpoczęte inwestycje kubaturowe to nie wszystkie starania gminnego samorządu o rozwój lokalnego sportu. - Modernizujemy boiska szkolne, realizujemy program „Moje boisko - Orlik 2012”, inwestujemy w rozbudowę infrastruktury klubów sportowych – w ostatnim czasie w Koszycach Wielkich oraz niedawno powstałym klubie w Białej – konkluduje wójt Grzegorz Kozioł.

Komentarze...