Po jazzie przyszedł czas na blues!
access_time 2008-08-02 14:14:31
III edycję letniego festiwalu „Był sobie blues…” otworzył już pierwszego sierpnia koncert „Bielszy odcień bluesa”. Tarnów pokazał, że lubi tę muzykę i mimo początku miesiąca licznie zgromadził się na płycie rynku, by posłuchać i potańczyć w ulubionych rytmach.
fot. Michał StańczykZbieżność tytułu koncertu z programem radiowym kultywującym i propagującym muzykę bluesową (niegdyś na antenie radiowej Trójki) nie jest przypadkowa. Tarnowski rynek wypełniła plenerowa audycja muzyczna poprowadzona przez Jana Chojnackiego i Redaktora Klicha Wojciecha. Było to swoiste novum w postaci przewodnika po muzyce bluesowej, jej historii. Natomiast najważniejsze utwory tego gatunku na żywo wykonał zespół Wojtka Klicha, w składzie którego znaleźli się dodatkowo Karolina Cygonek (wystąpiła rok temu podczas festiwalu „Był sobie blues”), Tadeusz Pocieszyński (The Bluesmobile Band), Piotr Restecki (wirtuoz stylu "fingerstyle").

Mówiąc krótko – blues zgromadził mnóstwo osób, które mimo braku miejsc siedzących stały przed sceną i z uwagą słuchały każdej nuty, która wypłynęła z gitary, perkusji czy wokalu. W dodatku mnóstwo osób tańczyło, by w ten sposób wyzwolić emocje, których w muzyce bluesowej jest przecież mnóstwo. Właśnie dlatego koncert ten można uznać za jeden z najlepszych spośród wszystkich z cyklu „Był sobie blues…”. Pierwszy występ, bardzo udany, oby następne trzy były kontynuacją tego sukcesu.

Wszyscy, którzy po dzisiejszym, wspaniałym występie poczuli zachwyt i radość podczas słuchania muzyki bluesowej, zapraszamy na następne koncerty – 8, 22 i 29 sierpnia. A tuż po nich ok. godz. 23.00 odbędzie się w ramach „Klubu festiwalowego Leliwa” "Sam na sam z bluesem" i jam sessions – kameralne koncerty z udziałem muzyków występujących wcześniej na dużej scenie.

tekst: Paulina Mróz
fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A