„Urodziny Karoliny” w Diecezji Tarnowskiej
access_time 2008-07-28 14:48:49
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej zaprasza na spotkanie do Sanktuarium w Zabawie z okazji 110 urodzin bł. Karoliny Kózkówny. „Urodziny Karoliny” w bieżącym roku przypadają w trakcie przeżywania Ogólnopolskiej Peregrynacji relikwii bł. Karoliny Kózkówny w parafiach naszej diecezji.

Główne uroczystości Urodzin Karoliny zaplanowane są na sobotę 2 sierpnia 2008 r. w Sanktuarium w Zabawie. Rozpoczęcie o godz. 15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz czuwaniem przy relikwiach. Następnie odprawiona zostanie uroczysta Msza Św., po której odbędzie się koncert Haliny Frąckowiak. Przed głównymi uroczystościami na godz. 12.00 zapraszamy do Wał – Rudy, gdzie przy domu rodzinnym błogosławionej, pielgrzymi odbędą drogę krzyżową szlakiem męczeństwa. Dalsze części programu „Urodzin Karoliny” odbędą się na placu przy Sanktuarium w Zabawie.

Na spotkanie zaproszeni są wszyscy chętni, w tym także Karoliny i osoby, którym patronuje bł. Karolina oraz Ci, którzy przyjęli pierścień czystości bł. Karoliny. Na spotkaniu nie zabraknie również słodkości: tortu urodzinowego czy placka Karoliny.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI

110. Urodziny bł. Karoliny

Sanktuarium Bł. Karoliny w Zabawie wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży zaprasza na spotkanie z okazji 110 rocznicy urodzin Bł. Karoliny wszystkie Karoliny i osoby, którym patronuje bł. Karolina, a szczególnie tych, którzy przyjęli pierścień czystości bł. Karoliny oraz tych, którzy pragną powierzyć Jej swoje wytrwanie w czystości i złożyć lub odnowić przyrzeczenie przy Jej relikwiach.

SOBOTA – 2 SIERPNIA 2008 r.

Wał Ruda – kaplica - dom bł. Karoliny

godz. 12.00 – Powitanie przy domu rodzinnym i wpis w księdze urodzinowej i Droga krzyżowa szlakiem męczeństwa bł. Karoliny.
godz. 13.30 – Urodzinowa pielgrzymka z domu urodzenia do Sanktuarium w Zabawie.

Zabawa – Sanktuarium bł. Karoliny

godz. 15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego, Czuwanie przy relikwiach, świadectwa, spowiedź św.

godz. 16.00 - Eucharystia pod przewodnictwem ks. dra Wiesława Piotrowskiego - Postulatora kanonizacji bł. Karoliny i świętowanie Młodości – poświęcenie pierścieni i zawierzenie życia w czystości bł. Karolinie

godz. 17.00 - Tort urodzinowy i placek Karoliny oraz loteria fantowa. Występy zespołów młodzieżowych

godz. 17.30 - Spektakl teatralny o bł. Karolinie

godz. 18.30 - Koncert zaproszonego gościa – pani Halina Frąckowiak

godz. 20.00 - Zabawa z Wodzirejami

godz. 21.00 - Apel Jasnogórski i czuwanie przy relikwiach bł. Karoliny


Info: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej

Komentarze...