Kino Millennium dołączyło do ogólnopolskiej Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych
access_time 2008-06-26 14:03:43
Działalność Sieci kin Studyjnych i Lokalnych ma na celu upowszechnianie kultury filmowej polegającej na rozpowszechnianiu w kinach Sieci filmów o wysokich walorach artystycznych oraz podejmowaniu działalności edukacyjnej adresowanej do młodej widowni kin.

Strukturę Sieci tworzą kina, które zobowiązały się do realizowania programu SKSiL - Filmoteką Narodową, która w zamian wspiera finansowo działalność programową kina oraz ułatwia dostęp do pożądanego - z punktu widzenia programu Sieci - repertuaru kinowego. Program Sieci jest finansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Filmoteki Narodowej.

Udział kina "Millennium" w SKSiL jest logiczną konsekwencją starannego budowania repertuaru naszego kina, w którym - obok pozycji stricte komercyjnych - zawsze znajdowaliśmy miejsce dla tytułów trudniejszych, bardziej wymagających, oraz dla licznych przeglądów i festiwali: w ostatnich miesiącach były to m.in. cieszący się wielkim powiedzeniem cykl "Millennium STUDIO", przegląd filmowej mangi / anime, pokazy klasyki filmowej, a także pierwszy w Tarnowie festiwal filmów Ingmara Bergmana.-mówi Łukasz Maciejewski z Kina Millennium.

W najbliższym czasie koneserów X Muzy czekają w Millennium kolejne niebanalne filmowe atrakcje. Już dzisiaj zapraszamy na sierpniowy festiwal najnowszego kina czeskiego ("Czeski Uśmiech"), pełen różnorodnych - także pozafilmowych atrakcji - maraton filmów bollywoodzkich (BOLLY-LATO w Millennium Studio), oraz wyjątkowe projekcje nowych filmów Marcina Koszałki, Gusa Van Santa, Jerzego Skolimowskiego, Ferzana Ozpetka.


Wszelkie informacje o projekcjach kina na stronach naszego serwisu oraz na stronach Mościckiego Centrum Kultury: www.mck.tarnow.pl

Komentarze...