27 czerwca kolejny koncert S.M. ROCK
access_time 2008-06-23 18:02:53
Już 27 czerwca, odbędzie się kolejnego w tym roku koncert z cyklu S.M.Rock z udziałem uczniów oraz nauczycieli Szkoły Muzyków Rockowych działającej od 15 lat w Tarnowskim Centrum Kultury. Właśnie zakończenie roku szkolnego skłania do podsumowania całorocznej pracy zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Zbliżający się koncert będzie okazją i jednocześnie sprawdzianem, jakie postępy poczynili młodzi adepci rocka. Tradycyjnie w repertuarze znajdą się wybrane najpiękniejsze kompozycje zagranicznych artystów.

Koncert S.M. ROCK
27 czerwca, początek- godz. 19.00
Piwnice TCK, Tarnów- Rynek 5.
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w TCK, Tarnów-Rynek 5


S.M. Rock, to hasło zawsze gwarantuje niepowtarzalną atmosferę. Koncerty z tego cyklu to przede wszystkim wielka energia, jaką młodzi ludzie, uczniowie Szkoły Muzyków Rockowych- generują przy okazji spotkania z żywym dźwiękiem i równie żywą publiką, a wszystko na przykładach sprawdzonych przebojów, które wielokrotnie stawały na szczytach światowych list przebojów.

Po koncercie prowadzone będą zapisy na zajęcia nauki gry na gitarze, basie i perkusji. Lekcje prowadzone są przez profesjonalnych muzyków rockowych i jazz-rockowych. Indywidualne zajęcia odbywają się co tydzień w Piwnicach TCK, a prowadzą je: Piotr SMOLEŃ (gitara), Paweł MAZUR (bas), Bartłomiej ROJEK (perkusja).

Szkoła Muzyków Rockowych S.M.ROCK działa nieprzerwanie od 1993r., kiedy to z inicjatywy Tomasza Kapturkiewicza, aktualnego Dyrektora TCK, do współpracy w roli nauczycieli zaproszono najlepszych tarnowskich muzyków. Wśród nich byli:
Piotr Smoleń (CAVE, C.C. Band, P.M. ELEKTRIC QUARTET),
Paweł Mazur (CAVE, C.C. Band, ZIYO, P.M. ELEKTRIC QUARTET),
Adam Prucnal (ZIYO, Brathanki),
Tomasz Fiołek,
Bartek Szułakiewicz,
Leszek Łuszcz (CAVE, SIEDEM, C.C. Band).

Podstawowym założeniem Szkoły S.M.ROCK jest przygotowanie młodych muzyków do grania rocka i nie tylko, w zespołach oraz pogłębianie ich umiejętności na instrumentach tj. gitara, bas, keyboard, perkusja. Młodzi fani muzyki rockowej, którzy poza jej słuchaniem, dzięki zajęciom próbują swoich sił jako instrumentaliści, tworząc zespoły, z którymi występują publicznie. Do tradycji przeszły już koncerty S.M.ROCK, na których obok nauczycieli, swoje umiejętności prezentują również uczniowie.

Wykładowcy S.M. ROCK:

PAWEŁ MAZUR - basista, kompozytor, aranżer
Od 1989 roku związany z rockową grupą CAVE, która jest laureatem wielu ogólnopolskich festiwali muzycznych m.in.: ROCK IN LAW - WĘGORZEWO,NEW MODERN FESTIVAL - TARNÓW, MOKOTOWSKA JESIEŃ MUZYCZNA - WARSZAWA.
W 1994 gościnnie wziął udział w sesji nagraniowej płyty ‘Tetris’ zespołu ZIYO.
W 1995 jako basista, wokalista oraz współautor muzyki i tekstów CAVE nagrał płytę dla MJM Sony Music. Płyta ta zebrała wiele entuzjastycznych recenzji w kraju i zagranicą. Profesjonalne teledyski emitowane przez wszystkie polskie stacje telewizyjne i rozgłośnie radiowe oraz ogromna ilość koncertów, w tym koncerty ‘na żywo’ w radio i TV sprawiły, że CAVE stało się jedną z czołowych grup rockowych w kraju, ale mającą też swoich fanów na całym świecie.
Od 1998 roku współpracuje z zespołem C.C.BAND z którym nagrał dwa albumy: ‘Bez słów’ i ‘Zmowa’. Muzyka zawarta na krążkach była promowana ‘na żywo’ w najbardziej prestiżowych klubach rockowych i jazzowych takich jak: BLUE NOTE czy SAX KLUB oraz na festiwalach: JAZZ JAMBOREE, JAZZ NA KRESACH-ZAMOŚĆ, WORLD ART UNDERGROUND w Kopalni Soli Wieliczka. Jako basista C.C.BAND współpracował z wieloma znakomitymi muzykami takimi jak: Cezary Chmiel, Cezariusz Gadzina (SIMPLE ACOUSTIC), Adam Wendt (WALK AWAY), Marek Stryszowski (LABORATORIUM, LITTLE EGOIST). Od 1999 współtworzy grupę CAFE specjalizującą się w wykonywaniu ‘na żywo’ największych światowych przebojów muzyki pop-rock. W 2006 założył funk-rock-jazzowy P.M.ELEKTRIC QUARTET z którym nagrał album ‘The First Day Of Life’ zawierający autorskie kompozycje. Poza sceną: Prowadzi wykłady w studium muzyki S.M.ROCK działającym od 1993 roku w Tarnowskim Centrum Kultury.

PIOTR SMOLEŃ - gitarzysta, kompozytor, aranżer, realizator nagrań
Od 1989 roku związany z rockową grupą CAVE, która jest laureatem wielu ogólnopolskich festiwali muzycznych m.in.: ROCK IN LAW - WĘGORZEWO, NEW MODERN FESTIVAL - TARNÓW, MOKOTOWSKA JESIEŃ MUZYCZNA - WARSZAWA.
W 1995 jako gitarzysta oraz współautor muzyki i tekstów CAVE nagrał płytę dla MJM Sony Music. Płyta ta zebrała wiele entuzjastycznych recenzji w kraju i za granicą. Profesjonalne teledyski emitowane przez wszystkie polskie stacje telewizyjne i rozgłośnie radiowe oraz ogromna ilość koncertów, w tym koncerty 'na żywo' w radio i TV sprawiły, że CAVE stało się jedną z czołowych grup rockowych w kraju, ale mającą też swoich fanów na całym świecie.
Od 1998 roku współpracuje z zespołem C.C.BAND, z którym nagrał dwa albumy: ‘Bez słów' i 'Zmowa'. Muzyka zawarta na krążkach była promowana 'na żywo' w najbardziej prestiżowych klubach rockowych i jazzowych takich jak: BLUE NOTE czy SAX KLUB oraz na festiwalach: JAZZ JAMBOREE, JAZZ NA KRESACH-ZAMOŚĆ, WORLD ART UNDERGROUND w Kopalni Soli Wieliczka. Jako gitarzysta C.C.BAND współpracował z wieloma znakomitymi muzykami takimi jak: Cezary Chmiel, Cezariusz Gadzina (SIMPLE ACOUSTIC), Adam Wendt (WALK AWAY), Marek Stryszowski (LABORATORIUM, LITTLE EGOIST). Od 1999 współtworzy grupę CAFE specjalizującą się w wykonywaniu 'na żywo' największych światowych przebojów muzyki pop-rock. W 2006 dołączył do funk-rock-jazzowego P.M.ELEKTRIC QUARTET, z którym nagrał album 'The First Day Of Life'. Poza sceną: Prowadzi wykłady w studium muzyki S.M.ROCK działającym od 1993 roku w Tarnowskim Centrum Kultury. Realizator i producent nagrań muzycznych m.in. P.M.ELEKTRIC QUARTET.

BARTŁOMIEJ ROJEK
Ukończył Szkołę Muzyczną w klasie perkusji. Już w wieku 13 lat brał udział w wielu konkursach, m.in.: Ogólnopolskie Perkusistów Opole ’94. Absolwent Akademii w Katowicach (wydz. Jazz i Muzyka Estradowa). Do 2007r. związany z grupą UP TO DATE, z którą wydał płytę. Laureat prestiżowych festiwali: Jazz Juniors, Sax Club Gdynia, Pomorska Jesień Jazzowa, Rura Live Festival, Jazz nad Odrą. Brał udział festiwalach: Gdynia Summer Jazz Days, Tenis Jazz Festival, Starzy i Młodzi Jazz w Krakowie, Oleśnica Jazz Festiwal i wielu innych. Jako muzyk sesyjny współpracuje z wieloma znakomitymi zespołami i muzykami: Wojciech Klich, Krzysztof Zalewski „Zalef”, Marek Piekarczyk, Marek Raduli, Jacek Dewódzki i inni.

Info: www.tck.pl, 014 6 888 888

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A