Dzień otwarty w Jadownikach
access_time 2008-06-10 12:14:26
Około tysiąca osób uczestniczyło w Dniu Otwartych Drzwi, który odbył się w Ośrodku Rehabilitacyjno-Opiekuńczym w Jadownikach Mokrych w powiecie tarnowskim. Doroczna impreza integracyjno – plenerowa zgromadziła również osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej działających w naszym regionie. Imprezę wspomagało również Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w intencji dzieci w kościele Jadownikach Mokrych. Później – na terenie ośrodka – rozpoczął się I Przegląd Działalności Artystycznej Młodzieży Niepełnosprawnej. – W tych najmłodszych drzemie wielki potencjał. Mają duże możliwości i umiejętności, którymi mogą wykazać się podczas występów na scenie – mówił ks. Marek Kogut, dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Opiekuńczego w Jadownikach Mokrych. W międzyczasie na terenie ośrodka oraz basenie odbywały się zawody sportowe, konkurs piosenki, plastyczny. Uczestnicy mogli skorzystać z przejażdżek bryczkami, zjeść smaczny posiłek z grilla bądź z kuchni polowej, uczestniczyli w loterii fantowej. Nagrody w przeglądzie działalności artystycznej wręczali starosta Mieczysław Kras i wicestarosta Mirosław Banach. – Bardzo nas cieszy, że są organizowane takie spotkania, które służą integracji osób niepełnosprawnych i zdrowych. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że odbywa się to właśnie w powiecie tarnowskim i starostwo aktywnie włącza się w tego typu działania – podkreślali starostowie.

Imprezę prowadziła Katarzyna Adamczyk, prezenterka radiowa, znana z telewizyjnych, ogólnopolskich kampanii reklamowych. Całość zakończył występ zespołu muzycznego „Ziarenka nadziei” z Brzeska połączony ze wspólną zabawą integracyjną.

Komentarze...