Wystawa fotografii Ryszarda Horowitza
access_time 2008-07-03 08:52:26
Mościckie Centrum Kultury i Biuro Wystaw Artystycznych Galeria Miejska w Tarnowie zapraszają do Galerii „Przewiązka” mieszczącej się w Mościckim Centrum Kultury na wystawę fotografii światowej sławy artysty Ryszarda Horowitza. Ekspozycja będzie czynna od 8 lipca do końca sierpnia.

Na wystawę składają się najnowsze prace artysty nazywane przez samego Horowitza– fotokompozycjami. „Ryszard Horowitz jest artystą szczególnym. To on jako jeden z pierwszych wykorzystuje komputer, jako narzędzie pomocne w procesie twórczym. Na nic zdałoby się jednak najnowsze osiągnięcia techniki gdyby nie ogromna i zdawałoby się niczym nieograniczona zdolność artysty do kreacji” – Bogusław Wojtowicz, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych – Galerii Miejskiej w Tarnowie (z katalogu wystawy w Galerii KUL – Leszka Mądzika – czerwiec 2008).

Charakterystyczny styl Horowitza wyraża się w iluzjonizmie komputerowych wizji, tworzonych przez realne przedmioty, które artysta łączy za pomocą komputera w fantastyczne, niekiedy paradoksalne zestawienia. Typowe dla fotografii Horowitza jest dynamiczne rozmieszczenie realistycznych elementów w rozległej powietrznej przestrzeni, rozbudowana strefa nieba oraz obecność żywiołu wody, pełnej zawirowań, najczęściej ukazanej w ruchu.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A