Po spotkaniu z konsulem USA w Ryglicach
access_time 2008-03-13 13:30:53
Wysoki poziom towarzyszył finałowi Konkursu Języka Angielskiego „I love English”, który odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjlanych w Ryglicach. Umiejętności uczestników doceniła również konsul USA - Susan Parker-Burns. W Ryglicach spotkała się ze starostą Mieczysławem Krasem oraz burmistrzem Bernardem Karasiewiczem.

Dla uczniów szkoły w Ryglicach, prowadzonej przez tarnowskie starostwo, a także młodzieży gimnazjalnej, która wystartowała w konkursie spotkanie z konsul ds. prasy i kultury było dobrą okazją do sprawdzenia umiejętności posługiwania się angielskim w praktyce. Susan Parker-Burns opowiedziała młodzieży o historii Stanów Zjednoczonych, o tym, jak wygląda tamtejsze społeczeństwo i co go charakteryzuje. Uczniowie pytali panią konsul o to, jakie miejsca poleca do zwiedzania w USA oraz… czy mają szansę na otrzymanie wizy, aby szlifować swój angielski w rozmowie z rodowitymi amerykanami. Konsul USA przywiozła również prezenty w postaci książek o Stanach Zjednoczonych, które trafią do szkolnej biblioteki.

Podczas spotkania z Susan Parker-Burns starosta Mieczysław Kras zaproponował podjęcie współpracy dydaktycznej pomiędzy szkołami powiatu tarnowskiego a amerykańskimi instytucjami. Chodzi o organizację wspólnych szkoleń i warsztatów, podczas których polscy nauczyciele doskonaliliby umiejętności językowe. Dla strony amerykańskiej byłaby to z kolei okazja np. do poznania polskiej kultury. Pani konsul z życzliwością odniosła się do tego pomysłu. Starosta zaprosił również Susan Parker-Burns do uczestnictwa w imprezach organizowanych przez powiat tarnowski.

W konkursie „I love English”, który miał propagować język angielski i sprawdzić wiedzę na temat krajów anglojęzycznych pierwsze miejsce zajął Tomasz Berger, uczeń gimnazjum w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zalasowej. Drugie miejsce przypadło Agnieszce Grębskiej z gimnazjum w Jodłowej, trzecie miejsce exequo zajęli: Adam Burza z gimnazjum w Zalasowej oraz Ewelina Januś z gimnazjum publicznego nr 1 w Ryglicach. Ponadto spotkanie z gimnazjalistami ma na celu zapoznanie ich ze szkołą i promocję nowych, atrakcyjnych kierunków kształcenia na rok szkolny 2008/2009.

Pomysłodawcą imprezy był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach, a sponsorem nagród dla uczestników wydawnictwo Pearson Education Poland.

Komentarze...