HABAKUK – 18-TE URODZINY ZESPOŁU W TARNOWIE - Rozwiązanie konkursu!
access_time 2008-03-15 09:24:33
Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na jubileuszowy koncert legendarnego zespołu HABAKUK. Koncert w Tarnowie odbędzie się z okazji osiemnastolecia istnienia grupy, będzie promował najnowszą płytę zatytułowaną „Family Front”, która już wkrótce trafi na półki sklepów muzycznych. Rozwiązanie konkursu!

Rozwiązanie konkursu!

Do wczoraj (piątek,20.00) można było nadsyłać swoje zgłoszenia. Wylosowaliśmy osobę, która otrzymuje jedno, dwuosobowe zaproszenie na dzisiejszy koncert. Zaproszenie do odebrania w TCK, przed imprezą.

Zaproszenie otrzymuje:

-Łukasz Falkowski

Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie i zapraszamy do brania udziału w nadchodzących konkursach!

Koncert zespołu HABAKUK odbędzie się 15.03.2008 (sobota), Piwnice TCK, godz. 19.00 Bilety w cenie 20 zł do nabycia w TCK, Tarnów- Rynek 5


Osiemnastolecie działalności HABAKUK świętuje wydaniem nowej płyty. Już w marcu premierę będzie miał album „Family Front”, na którym znajdą się nagrania HABAKUK z gościnnym udziałem czołówki polskich i zagranicznych wokalistów.

Na płycie znajdą się takie znakomitości jak Don Carlos oraz Mikey Dread. Nagrania z nimi to prawdopodobnie najważniejsze nagrania w historii polskiego reggae. Gościnnie zaśpiewają też: Muniek Staszczyk z T.Love, Ras Luta z Eastwest Rockers, Junior Stress z LSM, Renata Przemyk, Mercedes z legendarnego R.A.P. (aktualnie z DIM). Zaśpiewa też wschodząca gwiazda światowego reggae – angielska wokalistka Ava Leigh. Remix utworu z Muńkiem zrobi DJ Adamus. Gości będzie więcej, ale póki co nie chcemy ich ujawniać. Płyta zostanie wydana przez wrocławską firmę Rockers Publishing .

Album w naturalny sposób łączyć będzie scenę żywego grania reggae ze sceną sound systemową. Jest swego rodzaju powrotem do korzeni. Habakuk nigdy nie zapomina o ludziach którzy z nim współpracowali i dlatego szatę graficzną do płyty przygotuje tradycyjnie grupa Szumlaska, czyli Artur Szumlas – naczelny kreator wizji Habakuk, autor wielu tekstów, zdjęć, obrazów, plakatów, wizualizacji.

Płyta będzie poprzedzona wydawnictwem winylowym, na którym znajdą się nagrania Habakuk z Don Carlosem i Mikey Dreadem. Oprócz tego na płycie znajdą się też remixy tych utworów. Płyta będzie oczywiście poparta trasą koncertową, na której szczęśliwie znalazł się Tarnów. Będzie ona wsparta całą produkcją – scenografią, gośćmi i wieloma niespodziankami.

O zespole Habakuk po 18 latach grania:

Nie wiadomo kiedy to minęło, ale faktem jest że oto Habakuk w lutym 2008 roku skończył 18 lat działalności…
Nieskromnie możemy powiedzieć, że przez te wszystkie lata zespół zapisał się bardzo wyraźnie w historii polskiego reggae i całej muzyki rozrywkowej.Dorobek płytowy nie jest być może tak bogaty jak wielu zespołów z porównywalnym stażem, jednak każde z wydawnictw wniosło bardzo dużo w popularyzację i rozwój polskiej muzyki reggae.

Po tych 18tu latach HABAKUK spokojnie może spojrzeć w lustro i nie wstydzić się żadnej rzeczy którą wykonał. Mimo, że przez długi czas (podobnie zresztą jak cała Polska scena reggae) nie był rozpieszczany przez media, zespół konsekwentnie podążał swoją drogą i kreował nowe ścieżki muzyki w Polsce.
Przykładem niech będzie fakt, że długo przez wybuchem mody na łączenie reggae z hip-hopem, Habakuk miał już na koncie takie „melanże”. Już 10 lat temu eksperymentował z częstochowskim składem Sektor B, co zaowocowało kilkoma wspólnymi numerami i występami.

Zespół nigdy nie bał się wyzwań, a takim na pewno było wydanie ostatniej płyty z piosenkami Jacka Kaczmarskiego w konwencji reggae. Pomysł z jednej strony karkołomny skończył się dla zespołu sukcesem. Habakuk odkryli ludzie, którzy z reggae nie mieli nigdy kontaktu, zaś grono młodych ludzi poznało twórczość Kaczmarskiego. Płyta sprzedała się w nakładzie ponad dziesięciotysięcznym. Nagrania te niewątpliwie spopularyzowały reggae w ogólnopolskich mediach.

Największe sukcesy w mijającym 18to leciu to:
- wydanie 6 płyt CD („Mniam Mniam Rege”, „Rub Pulse”, Muzyka Słowo Liczba Kolor”, „4 Life”, „Hub A Dub CD”, „A ty siej”),
- wydanie 1 płyty winylowej – „Hub A Dub”,
- wydanie 1 płyty DVD – „Przystanek Woodstock 2007”,
- zagranie na wszystkich najważniejszych festiwalach reggae i nie tylko w Polsce,
- jako pierwszy zespół Habakuk wystąpił na największym festiwalu świata – angielskim Glastonbury w 2007 roku,
- Habakuk ma na koncie nagrania z autentycznymi legendami światowego reggae – Mikey Dreadem (producent UB40, The Clash i wielu innych) oraz Don Carlosem (założyciel Black Uhuru, jeden z najważniejszych wokalistów w historii reggae). Ich wartość jest porównywalna z nagraniami jakich dokonali Twinkle Brothers z Trebunimi Tutkami.


Info: TCK, www.tck.pl

Komentarze...