"Jeden telefon może uratować komuś życie...Nie pozwól na jazdę pijanemu!"
access_time 2008-03-05 13:09:06
Jest niestety może nie powszechne, ale jednak pewne przyzwolenie na jeżdżenie po pijanemu. Trzeba to przyzwolenie ograniczyć, a to zależy od nas samych. Ty też możesz zrobić coś w tej sprawie. Pamiętaj, że pijany kierowca to potencjalny zabójca.

Szkoda że prawo nie traktuje pijanych sprawców kolizji, wypadków drogowych, jako oskarżonych o próbę zabójstwa. Co możemy zrobić sami, nie oglądając się na niewydolny aparat ścigania i sądownictwo?

Nie tolerujmy tego zjawiska, nie bądźmy bierni i dlatego:
- Nigdy nie proponujmy alkoholu komuś, kto przyjechał samochodem.
- Nie pozwalajmy, by z imprezy, na której jesteśmy, ktoś wstawiony wsiadł za kółko i odjechał. Organizujmy mu transport do domu lub wezwijmy taksówkę.
- Gdy widzisz kierowcę jadącego wężykiem, dzwoń na Policję, pomóż delikwenta namierzyć, nawet jeśli stracisz trochę czasu i benzyny. On może zabić kogoś Ci bliskiego...

W każdym miesiącu około 70 osób ginie pod kołami pijanych kierowców, to możesz być Ty lub ktoś Tobie bliski... Aby zobaczyć do czego może doprowadzić pijany kierowca, warto obejrzeć - krótki film

Widzisz pijanego kierowcę dzwoń na Policję 112 lub 997 To tylko jeden telefon a może uratować komuś życie. Pamiętaj Policja jest po to aby reagować!


www.ggr.glinik.pl

Komentarze...