Nowe władze Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży
access_time 2008-02-25 13:30:24
W spotkaniu Krajowej Rady KSM udział wzięło 118 przedstawicieli większości polskich diecezji wraz z księżmi asystentami diecezjalnymi. Podczas obrad omawiane były bieżące zagadnienia związane z apostolską, edukacyjną i organizacyjną działalnością Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży na szczeblu ogólnopolskim, jak i w poszczególnych diecezjach.

W trakcie sobotnich obrad członkowie Krajowej Rady wybrali nowe Prezydium KSM oraz krajową Komisję Rewizyjną. Skład Prezydium przedstawia się następująco:

1.Marcin Szczęsny, Przewodniczący Prezydium, diecezja zielonogórsko – gorzowskiej,
2.Michał Baran, Wiceprzewodniczący, diecezja tarnowska,
3.Łukasz Bereś, Wiceprzewodniczący, diecezja rzeszowska,
4.Marcin Łoziński, Sekretarz, diecezja zamojsko – lubaczowska,
5.Monika Rząsa, Skarbnik, diecezja rzeszowska.


Komisję Rewizyjną tworzą:

1.Stanisław Żbikowski, Przewodniczący, archidiecezja krakowska,
2.Edyta Onik, Wiceprzewodniczący, diecezja tarnowska,
3.Magdalena Kot, członek, archidiecezja warszawska,


Podczas weekendowego spotkania oprócz wyborów omówiono szereg tegorocznych inicjatyw Stowarzyszenia m.in. „Wakacje z Wartościami” w ramach których organizowany jest szereg wakacyjnych propozycji wyjazdowych dla młodzieży; Szkołę Języków Obcych eMKa, która w okresie letnim prowadzi kolonie i obozy dla dzieci i młodzieży. Ponadto omówiono dwa najnowsze projekty KSM: „Stop narkotykom” oraz „Bug Rzeka Życia edukacja dla młodzieży, młodzież dla ekorozwoju”.

Ksiądz Arcybiskup Kazimierz Nycz, który odwiedził uczestników spotkania w sobotę wieczorem podkreślił ważną rolę Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w apostolstwie poprzez działania. Podczas spotkania rozmawiano m.in. na temat aktywności KSM w środowiskach akademickich. Na zakończenie życzył rozwoju Stowarzyszenia i udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

Komentarze...