Warsztaty dla miłośników fotografii
access_time 2008-06-10 14:29:07
Zapraszamy wszystkich na kurs fotografii cyfrowej dla początkujących. Podstawy historii, sprzęt, kompozycja i estetyka obrazu oraz zasady pracy w plenerze - to tylko niektóre wiadomości jakie można nabyć, uczestnicząc w warsztatach.

Warsztaty weekendowe będą odbywały się w Domu Kultury w Tuchowie (ul. Chopina 10).
Plusem jest to, że zajęcia będą prowadzone tylko według indywidualnego trybu nauczania (max. 3 osoby).

Przykładowy harmonogram:

Dzień 1: analiza przyniesionych prac, omówienie zadań fotograficznych do wykonania, wykład z kompozycji, slajdy, wykład teoretyczny dot. wybranych zagadnień.
Dzień 2: całodzienna, samodzielna praca (w zależności od tematu).
Dzień 3: konsultacje, ocena i analiza wykonanych fotografii.

Dni i godziny zajęć można modyfikować w zależności od potrzeb zainteresowanych

Forma prowadzenia zajęć to wykłady i ćwiczenia. Uczestnicy otrzymają zadania do realizacji, które mogą na bieżąco konsultować. Certyfikat uczestnictwa otrzymuje się po zaliczeniu 3 zadań fotograficznych. Dla zainteresowanych istnieje możliwość kontynuowania nauki.

PROGRAM (zagadnienia do wyboru):

APARATY I SPRZĘT FOTOGRAFICZNY - rodzaje, typy, budowa, osprzęt dodatkowy
KOMPOZYCJA I ESTETYKA OBRAZU FOTOGRAFICZNEGO: podstawowe zasady budowania kadru, problem głębi ostrości, plany, barwa, linie, cienie
FOTOGRAFIA CYFROWA – podstawy pracy w programie Photoshop, cyfrowa obróbka obrazu
PODSTAWY HISTORII FOTOGRAFII: nazwiska i fotografie, które powinieneś znać
FOTOREPORTAŻ – fotografia prasowa, etyka, manipulacja odbiorcą
PLENER - zasady fotografowania w świetle dziennym oraz fotografia nocna
KONSULTACJE REALIZACJI TEMATÓW, OMÓWIENIE I ANALIZA BŁĘDÓW.

Ilość miejsc jest ograniczona, koszt uczestnictwa to 120 zł. Zapisy pod numerem telefonu: 667-284-467 lub 691-239-998 Można również zapisać się wysyłając maila z dopiskiem "warsztaty foto" na adres: warsztaty@fotografia-sportowa.pl . Informacje o warsztatach można znaleść również na stronie Fotografia-Sportowa.pl. ZAPISY także w Domu Kultury, Tuchów, ul. Chopina 10

Program warsztatów jest tworzony na bazie autorskiego programu, w oparciu o konkretne potrzeby zainteresowanych.W przypadku pejzażu i architektury plenery odbywać się będą w okolicach Tuchowa i Tarnowa. Uczestnicy pracują na swoim sprzęcie. Czas trwania zajęć można modyfikować w zależności od potrzeb zainteresowanych.

Prowadzący, autorzy programów: absolwent Dziennikarstwa, fotograf publikujący w prasie ogólnopolskiej i regionalnej. Zalożyciel czasopisma Fotografia-Sportowa.pl, współautor wystawy „Kolej rzeczy” w Krakowskiej Galerii „Pauza”. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich – Grzegorz Kubit oraz absolwent Dziennikarstwa, fotograf, specjalista od cyfrowej obróbki obrazu, współzałożyciel czasopisma Fotografia-Sportowa.pl – Grzegorz Data.

Opinie uczestników:

Paulina Kawa, Tarnów:

„Warsztaty były bardzo inspirujące i bardzo na temat, szczególnie temat reportażu, ale też zostały bardzo fajnie omówione podstawy fotografii. Najbardziej jednak odpowiadała mi elastyczność zajęć, dopasowane do uczestników. Małe grupy to świetny pomysł, bo warsztaty wyglądają niemal jak rozmowa znajomych dzielących się swoimi doświadczeniami. Myślę, że wyrównałam swoje braki w teorii, a co do praktyki to można porównać i zobaczyć efekty z przed kursu i po na mojej stronie www.pieszczocha.yapis.net

Rafał z Tarnowa:

Fotografia to zajęcie wymagające sporej wiedzy i doświadczenia. Składa się na nią wiele elementów. Często ignorowanie jednego z nich, takich, jak np. kompozycja powoduje, że nawet najlepsze technicznie zdjęcie jest zwykłą amatorszczyzną. Kurs fotografii oprócz elementów dobrze znanych, nauczył mnie również kilka zasad o których nie wiedziałem lub które podświadomie ignorowałem. Dodatkowym atutem jest wsparcie prowadzących nawet po zakończeniu kursu i poza programem. To ludzie dla których fotografia to pasja, którą chętnie się dzielą. Szczerze polecam zarówno sam kurs jak i osoby, które go prowadzą. Znajdziesz tam zarówno podstawy jak i rozwinięcie interesujących Cię tematów. Super atmosferę. Indywidualne podejście w wąskich grupach. Zdobędziesz lub uzupełnisz wiedzę i sprawdzisz ją w praktyce wykonując zadania. Szczerze polecam.


Poniżej przykładowe zdjęcia uczestników.

Komentarze...