Słoweńscy skauci w Tarnowie
access_time 2008-04-29 15:37:57
W dniach 28-30 kwietnia na zaproszenie tarnowskich harcerzy goszczą w Tarnowie skauci z Mariboru na Słowenii. Wizyta ta jest pierwszym w tym roku przedsięwzięciem tarnowskiego hufca ZHP im. gen. Józefa Bema o międzynarodowym charakterze. Podczas tej wizyty skauci nie tylko zapoznają się z funkcjonowaniem harcerstwa w Polsce, ale również wykorzystują okazję do zwiedzenia Polski.

- Chcemy aby takie inicjatywy na stałe zagościły do programu pracy hufca. Dzięki temu nasza działalność szkolno- wychowawcza będzie bardziej atrakcyjna dla młodzieży – uważa podharcmistrz Maksym Pękosz, komendant tarnowskiego hufca – Taka wymiana skautowa jest nie tylko okazją do zapoznania się ze światowym ruchem skautowym, ale również ciekawą możliwością nawiązania międzynarodowych przyjaźni i sprawdzenia w praktyce swojej znajomości języków obcych.

Podczas uroczystego spotkania w hufcowej harcówce we wtorkowy wieczór goście ze Słowenii zaprezentują tarnowskim harcerzom swoją organizację oraz kulturę słoweńskich skautów. Na całym świecie do organizacji skautowych należy blisko 40 milionów osób.

Komentarze...