Jerzy Owsiak w Delta Graphix
access_time 2007-12-17 14:45:04
Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odwiedził w zeszły wtorek firmę Delta-Graphix. Wizyta była związana z przygotowaniem i drukowaniem przez Delta-Graphix ponad 100.000 plakatów na XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz ze szkoleniem pracowników firmy z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Podczas pobytu w zakładzie produkcyjnym został nakręcony materiał filmowy pokazujący etapy drukowania plakatów. W tym czasie w Gimnazjum nr 4 odbywał się kurs resuscytacji, defibrylacji i pierwszej pomocy opracowany przez American Heart Association prowadzonych przez instruktorów fundacji.

Uczestnicy kursu otrzymali prestiżowe certyfikaty Heartsaver/AED, oraz apteczki pierwszej pomocy. Wręczał je Jurek Owsiak. Młodzież i Dyrekcja Gimnazjum nr 4 im. Jerzego Brauna w Tarnowie bardzo goraco i z owacjami przyjęli Jurka Owsiaka,który udzielił wywiadu samorządowi szkoły. Następnie na prośbę prezesa firmy Delta-Graphix Mariana Dreszera, sponsora i organizatora spotkania i szkolenia Jurek Owsiak wygłosił wykład motywacyjny, dotyczący sukcesu w życiu. Z pasją opowiadał o początkach swojej działalności.

Opowiadał o pierwszych audycjach w Rozgłośni Harcerskiej czy też kulisach jego telewizyjnego programu "Róbta, co chceta, czyli rockandrollowa jazda bez trzymanki". Początkowo miało być tylko siedem audycji. Zrobiło się kilkaset- wspominał. Opowiadał też o medycznych programach prowadzonych przez jego fundację. Nie zabrakło również tematu związanego z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. - To wielka sprawa. Ludzie z zagranicy nie wierzą w tak spontaniczną akcję - dodał.

Podczas spaceru po mieście Jurek Owsiak zachwycał się urokami tarnowskich uliczek i widokiem świątecznej choinki na tarnowskim rynku. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na XVI FINAŁ WOŚP.

Komentarze...