Zakończenie roku szkolnego
access_time 2007-06-22 23:18:48
72 - tyle dni portwają tegoroczne wakacje przewidziane dla młodzieży szkolnej. Uczniowie mogą cieszyć się wolnym czasem już od jutra, dziś bowiem w większości szkół miało miejsce zakończenie roku szkolnego 2006/2007 - ostatnia wizyta w placówkach oświatowych przed wrześniem.
fotDziś w większości placówek oświatowych odbyło się zakończenie roku szkolnego. Spotkanie to, mające charakter uroczystości, odbywa się zwykle w godzinach rannych i poprzedzone jest Mszą św. Byliśmy obeni podczas zakończenia roku szkolnego w Gimnazjum nr 6 im. Jana Pawła II w Tarnowie-Krzyżu.

Rozdanie świadectw to z jednej strony wydarzenie przyjemne - szczególnie dla tych, którzy mogą pochwalić się swoimi ocenami - gdyż zapowiadające słodkie lenistwo. Jeśli spojrzy się na koniec roku szkolnego z innej perspektywy, może być to również wydarzenie nieco smutne, gdyż łączące się z czasowym zerwaniem codziennych do tej pory kontaktów z przyjaciółmi ze szkolnych murów.

Zakończenie roku było okazją do wyróżnienia uczniów, którzy nie tylko zdobyli wspaniałe świadectwa, ale i osiągnęli sukcesy w różnego typu konkursach. W Gimnazjum nr 6 przyznano tytuł Uczeń Roku Michałowi Witkowi (tegoroczny absolwent), laureatowi dwóch małopolskich konkursów przedmiotowych z języka polskiego i chemii, jednoczesnie finaliście czterech: geograficznego, historycznego, z fizyki i astronomii, biologicznego. Jest również laureatem Małopolskiego Konkursu Wiedzy Ogólnej "W. W. - Wiem Więcej" i w nagrodę wyjedzie na wycieczkę do krajów Grupy Wyszehradzkiej. Michał planuje kontynuować swoją edukację w III LO w Tarnowie. Za Osobowość Szkoły uznano Marię Kułagę, uczennicę klasy drugiej. W bieżącym roku szkolnym została laureatką dwóch małopolskich konkursów przedmiotowych z chemii i fizyki.

Jakkolwiek jednak nie patrzy się na zakończenie roku szkolnego, nie zmienimy faktu, że właśnie rozpoczęły się wakacje. Aby były one bezpieczne i nie prowadziły do obrażeń (poza tymi, na które narażeni są dziś leniuchujący przez ostatnie 10 miesięcy uczniowie) nie wolno zapominać o rozsądku i zasadach bezpieczeństwa tak w miejscu wypoczynku jak i podczas uczestniczenia w ruchu drogowym.

Podczas wakacji wiele dzieci i młodzieży wyjeżdża na obozy i kolonie, gdzie czas organizują im fachowi opiekunowie. Ci, którzy pozostają w miejscu zamieszkania, czas spędzać będą w naszym regionie. Jak się jednak okazuje w Tarnowie nie trzeba się nudzić. Jest tu wiele miejsc, w których można spędzać czas aktywnie i twórczo, nie zaś przed telewizorem czy komputerem. Zadania przybliżenia możliwości spędzania czasu w naszej bliższej i dalszej okolicy podjął się portal tarnow.net.pl. Dotychczasowe efekty naszych prac obejrzeć możesz tutaj.

Niezależnie od tego, czy otrzymane dziś świadectwo będzie powodem do dumy, czy też zostanie pośpiesznie złożone w szufladzie, dzieciom i młodzieży w imieniu Redakcji życzymy udanego i atrakcyjnego letniego wypoczynku.

fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...