VIII Przegląd Filmów Ekologicznych „EKOŚWIAT”
access_time 2007-09-13 14:03:12
Tarnowskie Centrum Kultury oraz Urząd Miasta Tarnowa, Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska po raz kolejny serdecznie zapraszają do kina Marzenie na VIII Przegląd filmów ekologicznych „EKOŚWIAT”, którego projekcje odbywać się będą w dniach 18-20 września 2007.

Ta propozycja kierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, jak również do młodzieży i osób dorosłych. Codziennie zaprezentowane zostaną filmy, które według założeń organizatorów, mają za zadanie propagować wśród młodych ludzi idee ochrony środowiska naturalnego i zasobów przyrodniczych, gdyż takie jest przesłanie tej imprezy mającej już wieloletnią tradycję.

Celem VIII przeglądu filmów ekologicznych EKOŚWIAT jest uświadomienie młodym ludziom jak istotne konsekwencje niesie za sobą nieodpowiedni rozwój urbanizacyjny miast i zanieczyszczanie otaczającej nas przyrody. Pragniemy naszym przeglądem uwrażliwić młodych ludzi na jej piękno, a także przyczynić się do zwiększenia aktywności społecznej na rzecz ochrony środowiska naturalnego.


Ponadto, tradycyjnie już przeglądowi towarzyszyć będzie wystawa. W tym roku będzie to wystawa fotograficzna „FORMY OCHRONY PRZYRODY”, którą oglądać będzie można w hallu kina Marzenie.

Cały przegląd realizowany jest ze środków Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Tarnowie, oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Szczegółowy harmonogram tegorocznych projekcji zapowiada się następująco: 8:00 i 10:00 - „Po rozum do mrówek” reż. John A. Davis 12:00 - „Niewygodna prawda” reż. David Guggenheim

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej propozycji dzieci, młodzież, a także osoby dorosłe. Ta propozycja kierowana jest szczególnie do opiekunów i pedagogów szkolnych do których zwracamy się z prośbą o propagowanie wśród młodych ludzi dbałości o otaczający nas świat i zachowanie zasobów przyrody dla przyszłych pokoleń, a udział w naszym przeglądzie filmów ekologicznych z pewnością będzie w tym pomocny.

Bilety indywidualne, bądź grupowe można nabyć w kasie kina Marzenie za symboliczną kwotę wynoszącą 2 zł. Istnieje także możliwość rezerwacji pod numerem telefonu 0-14 6 888 885.

Komentarze...