Policjanci bliżej szkół - "Bezpieczna droga do szkoły"
access_time 2007-08-30 09:13:13
Rusza akcja tarnowskiej policji pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Będzie ona prowadzona w dniach od 3 do 14 września. Głównym celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży szkolnej poruszającym się po drogach.

W przypadku najmłodszych dzieci chodzi o naukę bezpiecznego poruszania się po drogach . Ważne jest przypominanie kierującym pojazdami o powszechnie obowiązującej zasadzie zachowania szczególnej ostrożności w rejonie szkół .

„Bezpieczna droga do szkoły” to także wzmożony nadzór nad zorganizowanym przewozem dzieci i młodzieży autobusami szkolnymi oraz ich właściwy przewóz w samochodach osobowych. W okresie wakacji policjanci kontrolowali szczególnie autobusy przewożące dzieci i młodzież na kolonie i inne formy wypoczynku.

We wrześniu roku ubiegłego na małopolskich drogach w wypadkach 34 dzieci doznało różnorodnych obrażeń ciała – w powiecie tarnowskim było ich troje. Między innymi dlatego przez pierwsze dwa tygodnie września policjanci częściej będą kontrolować rejony szkół.


Szersze informacje na ten temat można uzyskać w Sekcji Ruchu Drogowego KMP Tarnów (asp.szt. Jerzy Boryczko tel. 14 628 2104) lub u Rzecznika Prasowego KMP Tarnów tel. 14 628 1314.

Komentarze...