Warsztaty w TCK
access_time 2006-11-21 18:47:56
Tarnowska Akademia Filmowa, kierowana głównie do zapaleńców kina i ludzi, którzy z kinematografią chcą wiązać swoją przyszłość, zorganizowała kolejne już spotkanie. Tym razem opowiadano o kinie włoskim, jak równiez o technice kręcenia obrazów.
Tarnowianie od pewnego czasu zaskakiwani są możliwościami angażowania się w liczne projekty. Także specjalistyczne. Jak wynika z wypowiedzi uczestników tego przedsięwzięcia, podobne inicjatywy są bardzo potrzebne i gromadzą licznych słuchaczy.

Warsztaty prowadzone przez Jerzego Armata są doskonałym źródłem cennych informacji.

Bardzo ważne jest to, że chęć udziału w podobych warsztatach wyrażają nie tylko osoby wiążące z tą działalnością przyszłośc. Wśród pytanych przez nas uczestników zajęć były osoby w różnym wieku. Część z nich przyszła z czystej ciekawości, inni, aby wyrobić sobie warsztat i dobrze podejść do dalszych zajęć w tej dziedzinie. Spotkaliśmy również osoby, które w Akademii biorą udział ze względu na brak możliwości oglądania ambitnych pozycji w komercyjnych kinach. Jak twierdzą, nie ma w nich miejsca na obrazy pokroju tych dobieranych specjalnie na cykliczne spotkania.

Jest to wyjątkowa szansa na oderwanie się od codzienności i spojrzenie nie tylko na wszystkich wokół, ale i na siebie całkiem innymi oczyma.

Spóźnialscy, którzy nie mieli okazji jeszcze zapisać się na zajęcia, mają szansę wzięcia w nich udziału. Na kolejne wykłady można zapisywać się indywidualnie w siedzibie Biura Obsługi TCK (Rynek 5).

fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...