"Za zasługi dla obronności kraju"
access_time 2007-02-07 14:52:21
Właśnie te medale zostały dzisiaj wręczone tarnowskim rodzinom, które wojsku poświęciły co najmniej 3 swoich synów. Odznaczonych zostało 10 rodzin. Do okazałych medali zostały dołączone oczywiście legitymacje.
Medal "Za Zasługi dla Obronności Kraju" wręczony został w dniu dzisiejszym na mocy rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej Radosława Sikorskiego, dla tych rodziców, których co najmniej 3 synów odbywało zasadniczą służbę wojskową.

Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tarnowie, ppłk mgr inż. Piotr KUBINA, dziękował odznaczonym rodzicom za poświęcenie w wychowaniu młodych żołnierzy, gratulował ich wychowania, i życzył powodzenia również w życiu cywilnym.

Do zebranych w Urzędzie Stanu Cywilnego, słowa podziękowania skierował również Prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała. W liście wystosowanym przez Włodarza miasta, przeczytanym przez Zastępcę Prezydenta Miasta Tarnowa - Henryka Słomkę Narożańskiego, wyraził nadzieję na to, że wartościowi ludzie, którzy opuścili nasz kraj w poszukiwaniu lepszego życia, jak najszybciej wrócili i pracowali nad rozwojem swojego miasta i regionu.

Odznaczeni w dniu dzisiejszym zostali:
Alfreda i Wojciech Bartosik
Stanisława i Kazimierz Bulanda
Irena i Marian Drwal
Zofia i Józef Jasiak
Teresa i Jan Kargula
Wanda Koza
Leokadia i Fryderyk Siembab
Teresa i Roman Skrobiś
Irena Starzyk
Janina Wych

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A