Posłowie wspólnie z prezydentem na rzecz Tarnowa
access_time 2007-01-31 17:19:39
Tarnowscy parlamentarzyści wspierać będą miejski samorząd w pozyskiwaniu funduszy na realizację inwestycji, stworzą również lokalne lobby na rzecz rozwoju Tarnowa. Takie są efekty środowego spotkania prezydenta Ryszarda Ścigały z parlamentarzystami. Siedmioro posłów jednomyślnie, niezależnie od opcji politycznych, zadeklarowało wspólne z władzami miasta działanie na rzecz rozwoju Tarnowa.
Takie są efekty środowego spotkania prezydenta Ryszarda Ścigały z parlamentarzystami. Siedmioro posłów jednomyślnie, niezależnie od opcji politycznych, zadeklarowało wspólne z władzami miasta działanie na rzecz rozwoju Tarnowa.

Prezydent Ryszard Ścigała przedstawił parlamentarzystom najważniejsze projekty inwestycyjne miasta, w tym koncepcję Integracji Centrum Komunikacyjnego z głównymi ciągami komunikacyjnego oraz z drogą wojewódzką nr 977 Tarnów - Konieczna. - Dzięki temu projektowi Tarnów stanie się łatwo dostępny dla inwestorów, ułatwiony zostanie ruch centrum i możliwy będzie rozwój miasta - podkreśla prezydent. Koszt przedsięwzięcia ma wynieść 130 milionów złotych, dlatego władze miasta starają się, by było ono współfinansowane ze środków unijnych w ramach małopolskiego programu.

Parlamentarzyści zapewnili, że zaangażują się w starania, aby do Tarnowa trafiły środki unijne na ten i inne projekty. Prezydent Tarnowa zapowiedział, że miasto nie czekając na ostateczne decyzję o przyznaniu pieniędzy, w ramach własnych możliwości, rozpocznie przygotowanie i opracowywanie szczegółów inwestycji.

Koordynatorem działań parlamentarzystów na rzecz projektu został Edward Czesak, poseł Prawa i Sprawiedliwości. - Potrzebne jest wspólne i szybkie działanie, niezależnie od przynależności partyjnych, bo tylko wtedy możemy być skuteczni - mówi poseł Czesak. – Dlatego w najbliższym możliwym terminie, rozmawiał będę z marszałkiem i członkami zarządu województwa na temat przyszłości tarnowskiego projektu.

Wcześniej podobne spotkanie odbyło się z radnymi wojewódzkimi. W planach władz Tarnowa jest również kolejne spotkanie - tym razem nie tylko z lokalnymi parlamentarzystami, ale i radnymi wojewódzkimi i zarządem województwa małopolskiego.
Prezydent Tarnowa będzie również cyklicznie, co dwa miesiące, spotykał się z posłami. Parlamentarzyści na bieżąco będą także otrzymywać informacje od władz miasta np. o tym jak zmienić w prawie, by samorządy mogły sprawnie działać.

- Już podczas ślubowania prezydenckiego apelowałem o stworzenie Porozumienia Tarnowskiego ponad podziałami. Cieszę się, że parlamentarzyści są tak zgodni w woli działania na rzecz Tarnowa jako stolicy subregionu, największego po Krakowie ośrodka w Małopolsce - podsumował prezydent Ryszard Ścigała.

W spotkaniu zorganizowanym z inicjatywy prezydenta wzięli udział posłowie: Urszula Augustyn, Edward Czesak, Aleksander Grad, Robert Pantera, Bogusław Sobczak, Wiesław Woda i Michał Wojtkiewicz.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A