Tarnów "Promotorem Ekologii"
access_time 2007-01-30 08:41:20
Już po raz trzeci Tarnów został nagrodzony w ogólnopolskim konkursie ekologicznym. W Warszawie na uroczystej gali odbył się finał 8-mej edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni środowisku". To jedna z najbardziej prestiżowych nagród ekologicznych.
W imieniu prezydenta Tarnowa statuetkę "Promotor Ekologii" odebrał Jerzy Woliński - dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Urząd Miasta Tarnowa został doceniony za edukacje ekologiczną prowadzoną przez ostatnie lata, czyli m.in. za akcję "Zabierz torbę na zakupy", sprzątanie Wątoku, przegląd filmów ekologicznych i konkursy ekologiczne w szkołach.
W ramach edukacji ekologicznej dobre wyniki przynosi w Tarnowie akcja zbierania i unieszkodliwiania nieużytecznych leków, kontynuowana już szósty rok, w dziewięciu wybranych aptekach. Do tej pory zebrano prawie 500 kg leków. W bezpiecznym usuwaniu i unieszkodliwianiu leków pomaga Jednostka Ratownictwa Chemicznego w Tarnowie.

Z kolei w tarnowskich szkołach prowadzona jest zbiórka zużytych baterii. Dzieci i młodzież zebrały także ponad 150 tysięcy plastikowych butelek w akcji "Drzewko za butelkę" - edycja 2006 (w ramach programu "Odpowiedzialność i Troska", wspólnie z Zakładami Azotowymi w Tarnowie - Mościcach S.A. oraz Branżową Organizacją Odzysku). Butelki trafiły do powtórnego wykorzystania i przerobu, a za uzyskane dzięki temu pieniądze zostały zakupione sadzonki drzew. W finale akcji posadzono przy szkołach ponad 100 drzew i krzewów.

Na ulicach Tarnowa pojawiły się kolejne pojemniki do selektywnej zbiórki na terenie miasta, obecnie jest już ponad 180 pojemników w 55 miejscach. Tylko w ubiegłym roku nasadzono w Tarnowie kilkanaście tysięcy drzew.

Tarnów po raz trzeci laureatem konkursu "Przyjaźni Środowisku" - "Promotor Ekologii". Wcześniej trzykrotnie otrzymał tytuł "Gmina Przyjazna Środowisku".
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A