Zakończenie festiwalu.
access_time 2006-12-22 18:44:02
"Vitae Valor" ma ten walor, Że gdy filmy tu obejrzysz, to na oczy nagle przejrzysz, Ucieszysz albo zasmucisz, lecz po roku znów tu wrócisz. Bo on w tobie pozostawia, coś, nad czym sie zastanawiasz. On nie ma nic do ukrycia- to jest właśnie wartość życia". Jan Siembieda
"Vitae Valor" ma ten walor, że gdy filmy tu obejrzysz, to na oczy nagle przejrzysz, Ucieszysz albo zasmucisz, lecz po roku znów tu wrócisz. Bo on w tobie pozostawia, coś, nad czym sie zastanawiasz. On nie ma nic do ukrycia- to jest właśnie wartość życia" /Jan Siembieda/

Różne oblicza zła- to przewodni temat tegorocznego festiwalu. Podczas siedmiu dni mogliśmy oglądając filmy które ukazywały zło w sposób, totalitarny, polityczny, społeczny, ale też jako dramat jednostki zagubionej w dzisiejszym świecie. Wszystkie te filmy miały wręcz zmusić do refleksji, zastanowienia się nad sensem i wartościami życia.

W trakcie festiwalu odbyło się wręczenie nagrody SEMEN im. Roberta Gucwy -VI FF VITEAE VALOR 2006 przyznane przez Kapitułę Młodych Stowarzyszenia Akademickiego "Tratwa"

Nagrodę otrzymali:

Nagroda Młodych- SEMEN 2006: Za idee Kaplicy Męczenników XX wielku i Ofiar Przemocy powstała w Sanktuarium Bł. Karoliny w Zabawie na ręce pomysłodawcy, kustosz sanktuarium w Zabawie - ks. Zbigniewa Szostaka.

Nagroda Młodych- SEMEN 2006: Dla wspólnoty Cenacolo za pomoc niesioną szczególnie młodym uwikłanym w uzależnienia i pozbawionym poczucia sensu życia.

Nagroda Młodych - SEMEN 2006: Dla rodziny Państwa Beaty i Erlenda Koptyków za piękną, jednoznaczną i odważną" postawę MAMY I TATY".

Nie mógł natomiast przybyć gość specjalny, Andrzej Wajda, którego organizatorzy uhonorowali Nagrodą Artystyczną za całokształt twórczości.

W czwartym dniu festiwalu zaprezentowano także dwa doskonałe obrazy, które zajęły dwa równorzędne pierwsze miejsca w III Młodzieżowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych i Prezentacji Multimedialnych "Stop!" w Skrzyszowie.

Na początku zaprezentowano „Bezdomnych” Katarzyny Poręby i Mariusza Świdzińskiego. Obraz został nakręcony na dworcu w Tarnowie – Mościcach, gdzie mieszkają ludzie, którzy normalnie nie mają się gdzie podziać.Drugim był zaś „Bike Boys” Mateusza Papugi i Łukasza Muchy. Film opowiadający o grupie młodych ludzi, zajmujących się na co dzień trialem, specyficzną i nową dyscypliną sportów rowerowych.ula
Komentarze...