Zakończenie Vitae Valor
access_time 2006-12-20 19:50:29
Już jutro ostatni dzięń tarnowskiego Festiwalu "Viae Valor". O godzinie 18:00 będzie można zobaczyć film pt.: "Przesłuchanie", natomiast o 20:30 dojdzie do oficjalnego zakończenia festiwalu i wręczenia Nagrody Artystycznej 2006. Później gratka dla koneserów: Ame Agaru.
Zakończenie festiwalu co rok wiąże się z żalem i smutkiem, a jednocześnie darościa. Żal i smutek, to wynik końca, końca wspaniałych chwil, które silnie odbijały się na naszej wrażliwości i duchowości. Radość, bo kolejny raz wręczana jest Nagroda Artystyczna i kolejny festiwal już za rok.

Przesłuchanie

Film Ryszarda Bugajskiego, jest opowieścią o tym, co w latach '80, mimo wielkiej walki, jaką toczyła już Solidarność, było ciągle aktualne. A może jeszcze bardziej niż wcześniej? Opowieść o ludziach, a właściwie kobiecie, która aresztowana przez SB broni się przed okrucieństwami, do jakich namawiają ją funkcjonariusze. Torturowana piosenkarka, żyje swoimi rozterkami i wątpliwościami, których dzisiaj nie można sobie wyobrazić. Film ma również doskonałą obsadę aktorską.
Po seansie zaplanowane jest spotkanie z reżyserem filmu.

reżyseria: Ryszard Bugajski
obsada: Krystyna Janda, Adam Ferency, Janusz Gajos, Agnieszka Holland, Anna Romantowska, Olgierd Łukaszewicz
kraj: Polska
rok produkcji: 1982
czas trwania: 113 min


Ame agaru

Opowieść o wielkiej dumie i honorze jednego z samurajów. O tym, jak ważna i wartościowa jest pomoc innym, nawet, jeśli wychodzi się poza obowiązujące normy. O tym, czy warto docenić starania innych i jak to zrobić. Film będzie obrazem kończącym VI Tarnowski Festiwal Filmowy "Vitae Valor"

reżyseria: Takashi Koizumi
scenariusz: Akira Kurosawa
obsada: Akira Terao, Yoshiko Miyazaki, Shiro Mifune, Mieko Harada
gatunek: obyczajowy
kraj: Japonia
rok produkcji: 1999
polska strona oficjalna: www.tantra.com.pl/ameagaru
czas trwania: 92 min

Komentarze...