Tysiąc świątecznych paczek dla Polaków z Ukrainy
access_time 2006-12-11 11:45:14
Blisko tysiąc świątecznych Paczek dla Polaków żyjących na Wschodzie zawieźli uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Prezenty, żywność, słodycz i zabawki wręczano 9 grudnia w Strzelczykach, Czyżykach, Pnikucie i we Lwowie.
W paczkach zalazły się słodycze, zabawki, a także cukier, mąka, kasza, makaron i konserwy. Dzięki pomocy sponsorów oraz tarnowskich firm udało się przygotować blisko tysiąc paczek. Wszystko trafiło do Polaków zamieszkałych w Strzelczykach, Czyżykach i Pnikucie oraz we Lwowie.
Dary zbierała sama młodzież kwestując w tarnowskich supermarketach. Młodzież zajęła się też segregowaniem darów oraz ich pakowaniem.

Wyjazd był połączony z lekcją historii i patriotyzmu. Marian Kozik, dyrektor liceum w rozmowie z KAI podkreślił, że akcja uczy wrażliwości, staranności, a przede wszystkim pracy i nawiązywania kontaktów.

Współorganizatorami akcji było I Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie, Szkoła Podstawowa nr 18 w Tarnowie, Zespół Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Kadczy k. Łącka, Zespół Szkół Gimnazjalnych w Starym Sączu, Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie, a także Towarzystwo Miłośników Lwowa i Dom Dziecka nr 1 w Tarnowie.

KAI
Komentarze...