Sportowy weekend
access_time 2006-09-29 13:00:09
Już jutro ostatnie zawody na torze żużlowym w Tarnowie. Jednak już w sobotę rozgrywki sezonu 2006/2007 zainaugurej piłka ręczna. Ponadto czeka nas kilka spotkań piłkarskich kolejek. Jest z czego wybierać.
Piłka ręczna

Unia Tarnów w swoim pierwszym meczu po letniej przerwie i kilku tygodniach rozważań, czy w ogóle wystartuje, zagra na wyjeździe z Norgipsem Gwardią Opole. Dobre otwarcie jest ważne. Miejmy nadzieję, że kolejny sezon będzie pozytywnym zaskoczeniem, podobnie jak miniony.

Norgips Gwardia Opole - Unia Tarnów, sobota 30 września, godzina 18:00

Piłka nożna

Liga IV
Jaskółki tracą w tej chwili do lidera tylko 3 punkty i to właśnie z nim zmierzą się w najbliższą sobotę. O godzieni 15 rozpocznie się mecz na szczycie. Przebój Wolbrom będzie chciał na swoim boisku pokazać, że jest w stanie obronić pozycję lidera i odskoczyć tarnowianom na kolejne 3 oczka. Wygrana Unii pozwoli na wdarcie się na fotel lidera. Gospodarze do tej pory wygrali 8 spotkań , 4 zremisowali. Nieco gorszy bilans ma Tarnów: 8 zwycięstw, 1 remis i 3 porażki.

Przebój Wolbrom - Unia Tarnów, sobota 30 września, godzina 15:00

Liga V
Ten sezon nie wydaje się być najlepszym dla Metalu. Obecnie znajduje się dopiero na 12 miejscu w tabeli. Zdobycz 8 punktów w 9 spotkaniach raczej nie robi wrażenia. Szanse na polepszenie bilansu Metal będzie miał już w najbliższą sobotę, kiedy zmierzy się z lokalnym rywalem Wolanią Wola Rzędzińska. Goście plasują się na 3 miejscu i dość dobrze radzą sobie na wyjazdach (3-1-1). Czy uda się obronić atutem własnego boiska? Na pewno trzeba walczyć, bo źle by się stało, gdyby o awans przyszło zabiegać w lidze VI.

Metal/Gawro Tarnów - Wolania Wola Rzędzińska, sobota 30 września, godzina 15:30

Liga okręgowa
Tarnovia Tarnów po degradacji chyba jeszcze nie doszła do siebie. Wynik sam za siebie świadczy. Podobnie jak Metal, jeśli w najbliższą sobotę "urwie" na własnym boisku choćby punkt, będzie to trzeba zaliczyć do sukcesów. Do Tarnowa przyjeżdżają bowiem zawodnicy Novi/Rzezawianka Rzezawa, obecnie 3 drużyna w lidze. Jednak aby ucieć od strefy spadkowej muszą podjąć maksymalny wysiłek.

Tarnovia Tarnów - Novi/Rzezawianka Rzezawa, sobota 30 września, godzina 15:00

Klasa A
Drugą tarnowską drużyną, która może przynosić względną radość (ze względu na poziom rozgrywek) jest Iskra Tarnów. W tej chwili v-ce lider tabeli grupy tarnowskiej, traci do pierwszego KS Radlna tylko 3 punkty. Zmierzy się jednak z nim już w niedzielę. Iskra na własnym boisku będzie walczyła o zmianę na stanowisku prowadzącego grupę.
Nie wiedzie się nadal Błękitnym Tarnów. Przedostatni, w tabeli będą miusieli mocno pracować na "wyskoczenie" ze strefy spadkowej. Na własnym boisku podejmować będą Huragan Buchcice, który bilans ma niewiele lepszy, co może świadczyć tylko na korzyśc gospodarzy.

Iskra Tarnów - KS Radlna, niedziela 1 października, godzina 11:00
Błękitni Tarnów - Huragan Buchcice, niedziela 1 października, godzina 14:00

Komentarze...