2 kolejki do końca ligi
access_time 2006-06-12 11:51:59
Zaczyna się robić gorąco dla niektórych tarnowskich ekip. Do końca rozgrywek o mistrzostwo IV ligi pozostały już tylko dwie kolejki (zaległe spotkania z poprzednich serii), a Tarnovia nadal znajduje się w strefie spadkowej. Co gorsza, swój ostatni mecz tylko zremisowała i szansa na pozostanie jest nadal, z tym, że już tylko matematyczna.
IV liga:

    Pomysłów na poprawienie sytuacji w tym sezonie było kilka, ale każdy po analizie przestawał być atrakcyjny dla włodarzy tarnowskich zespołów. Niestety, w ostatniej kolejce, szansy na podwyższenie swojego ligowego dorobku nie wykorzystała Tarnovia, jedynie remisując z BKS Bochnia 1:1. Goście są jednymi z tych, którzy cały czas balansują na granicy spadku i zwycięstwo nad nimi, przyniosłoby wymierny efekt.
    Dwa ostatnie mecze będą należały do bardzo ciężkich, gdyż Tarnovia najpierw zmierzy się na wyjeździe z v-ce liderem tabeli - Glinikiem Gorlice, po to, by trzy dni później na własnym boisku podejmować Okocimskego Brzesko. Taki przebieg zdarzeń nie stawia Biało Czerwonych w dobrej sytuacji, zwłaszcza, że muszą oba spotkania wygrać.
    Tymczasem Unia dorzuca kolejne oczka do ligowego dorobku. Spokojni o utrzymanie tarnowianie, w sobotę pokonali w Mościcach Łosoś Łososinę Dolną 4:0. Im również do końca sezonu pozostały 2 spotkania, jeden zaległy z Popradem Muszyna (dzisiaj o godzinie 18:30), który pierwotnie nie odbył się z powodu fatalnych warunków na stadionie, a 7 czerwca goście nie dojechali z powodu awarii autobusu. 17 czerwca pozostaje tylko jeszcze jeden wyjazdowy pojedynek z LKS Kobylanka i można spokojnie przygotowywać się do nowego sezonu w IV lidze.

Wyniki z ostatniego weekendu:
Unia Tarnów - Łosoś Łososina Dolna 4:0
Tarnovia Tarnów - BKS Bochnia 1:1

Aktualna tabela dostępna TUTAJ

V liga:

    Trudno nie przyznać, że drużyny z naszego miasta odczuwają nieodpartą chęć komplikowania swojej sytuacji. Tym samym w piątej lidze w przypadku dołączenia do niej Tarnovii, nadal pozostanie nam już tylko jeden reprezentant. Metal Tarnów w ostatnim meczu przegrał na wyjeździe z Rylovią Rylowa 3:0 i zachował już tylko teoretyczne szanse pozostania w tej klasie rozgrywkowej. Tylko jeden mecz do rozegrania, a strata do czwartej Wisły Szczucin wynosi 4 punkty. Pierwsza czwórka zatem nie zmieni już swojego oblicza, ewentualnie przetasowując się tylko na pozycjach 3 i 4.
    W najbliższą sobotę Metal podejmował będzie na własnym stadionie Szreniawę Nowy Wiśnicz. Mecz odbędzie się o godzinie 18:00.

Rylovia Rylowa - Metal Tarnów 3:0

Aktualna tabela dostępna TUTAJ

A-klasa grupa III:

    Na koniec sezonu warto się postarać. Choć właściwie zwycięstwo odniesione w ostatnim meczu Iskry Tarnów nie wnosiło nic do jej tabelowej sytuacji, to jednak przypieczętowało całoroczny wysiłek. Trzeba przyznać, że w tym sezonie tarnowska drużyna spisywała się bardzo przyzwoicie i nie dużo brakło do awansu (strata do lidera - 9 punktów).  W minioną niedzielę zakończyła rundę wiosenną zwycięstwem nad Olimpią Zabawa 6:2.

Iskra Tarnów - Olimpia Zabawa 6:2

A-klasa grupa IV:

    Do przypieczętowania awansu Tarnovii II/Wola Lubecka pozostała już tylko jedna kolejka, w której zmierzy się z ostatnią w tabeli Jutrzenką Wierzchosławice. W związku z tym zawodnicy już mogą praktycznie świętować swoje zwycięstwo w tym roku.
    Nie można powiedzieć, żeby występujący w tej samej lidze Błękitni Tarnów mieli podobne powody do radości. Sezon w ich wykonaniu był słaby i dorobek 26 punktów plasuje tą drużynę na trzecim miejscu od końca. Co prawda jest jeszcze szansa na jego poprawienie, ale najbliższy mecz będą grali na wyjeździe z Zorzą Zaczarnie, która jest zdecydowanie wyżej notowana.

Huragan Buchcice - Tarnovia II/Wola Lubecka 2:5
Błękitni Tarnów - Radar Łętowice 2:1

%%br%%mat
Komentarze...