Pojednanie i odpust
access_time 2006-08-04 17:22:30
Po raz kolejny starosta tarnowski i o. Jan Góra, duszpasterz akademicki zapraszają do Jamnej na sierpniowe uroczystości Święta Pojednania i Odpustu Jamneńskiego. W Duszpasterskim Centrum Akademickim oo. Dominikanów w Jamnej trwają przygotowania do tegorocznych uroczystości, organizowanych 15 sierpnia pod znakiem modlitewnego pojednania uczestników obu wojen światowych.

Podczas polowej mszy świętej (obok Domu św. Jacka, u stóp kościółka pw. NMP Niezawodnej Nadziei) wyrażony zostanie szczególny hołd żołnierzom poległym na małopolskiej ziemi. Poprzedzi go, jak co roku, ceremonia zapalenia "ognia pojednania". Po nabożeństwie uczestnicy Święta Pojednania udadzą się na modlitwę do pobliskiej Doliny Pamięci i Męczeństwa. Znajduje się tam m.in. kaplica poświęcona ofiarom hitlerowskiej pacyfikacji Jamnej w 1944 roku.

 

Organizatorzy uroczystości w dzień Święta Wniebowzięcia NMP spodziewają się licznych gości z różnych stron, nie tylko Małopolski. Oczekiwani są przedstawiciele władz samorządowych i środowisk kombatanckich, młodzież szkolna. Świętu Wniebowzięcia towarzyszyć mają nie tylko akcenty patriotyczne, ale także integracyjna zabawa w imię "chrześcijańskiego pojednania". Dominikanie zaproszą do wspólnego poloneza na łące, w stawianiu tanecznych kroków pomogą wodzireje.

 

Wśród imprez towarzyszących zaplanowano nadto kiermasz książek, odpustowe kramiki, koncerty zespołów artystycznych, misterium Jacka Kowalskiego o zaśnięciu Najświętszej Maryi Panny. A dzień wcześniej (14 sierpnia) odbędzie się Radosny Pogrzeb Matki Bożej i wieczorny koncert muzyczny.

 

(MAB)

Dziennik Polski

 

www.dziennik.krakow.pl


Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A