Szczepanik ponownie w Tarnowie
access_time 2006-04-21 15:42:11
Na tarnowskim Rynku odbyła się impreza mająca na celu przypomnienie mieszkańcom miasta, jak wielki wynalazca postanowił zamieszkać w naszych rejonach. Jan Szczepanik był tarnowianinem z wyboru. Przez lata swojego życia zajmował się nauką.
    Happening rozpoczął się od przedstawienia znakomitej postaci jaką był Polski Edison. W tym czasie po placu krążyli "gazeciarze", którzy w ten ciepły dzień, rozprowadzali wśród wszystkich przechodniów "Wiadomości Tarnowskie". Wydawnictwo bardzo ciekawe, zawierające dużo cennych informacji, szczególnie o dzisiejszym dniu. Krótka historia życia wielkiego wynalazcy i ostatni wywiad przeprowadzony z tarnowianinem, pozwolą na głębsze zrozumienie historii.

    Po wstępie, wokół Ratusza odbyła się inscenizacja przejazdu Alfonsa XIII, króla hiszpańskiego, który dzięki tkaninie wykonanej przez Jana Szczepanika został uratowany. Materiał kuloodporny był później zamawiany przez wielkie osobistości ówczesnej polityki. Na koniec, został wielkiemu wynalazcy wręczony order, w podziękowaniu za ocalenie życia głowy państwa.

%%br%%mat
Komentarze...