Warsztaty ze Średniowiecza
access_time 2006-04-21 14:25:19
Wśródpropozycji Pałacu Młodzieży na czas wakacyjny jest jedna szczególnie ciekawa. To międzynarodowe warsztaty o tematyce rycerskiej pod nazwą "Rycerze na deskorolkach - etos rycerski w kulturze młodych Europejczyków". Od 15 lipca przez osiem dni uczestnicy z Węgier, Słowacji, Rumunii i grupa młodzieży tarnowskiej będą odtwarzać kultury materialnej z okresu średniowiecza.

Projekt jest finansowany przez Program Młodzież, w ramach akcji wymiana młodzieży. Uczestnicy warsztatów poznają trudy rzemiosła wojennego i splendor rycerskiego stanu, dzięki zaangażowaniu ze strony Tarnowskiego Bractwa Rycerskiego Gladii Amici współtworzącego wraz z tarnowskim Pałacem całość programu warsztatów. 

 

Walka mieczem oraz innymi rodzajami broni, dawne tańce dworskie, zabawy rycerskie i plebejskie, nauka podstaw tańca ognia, to tylko niektóre z atrakcji jakie czekają  na uczestników tego niezwykłego wydarzenia. Dotychczas, w ramach działań przygotowawczych zrealizowano Warsztaty Rzemiosł Dawnych oraz Wystawę Rzemiosł Dawnych, Strojów i Wyposażenia Rycerskiego, które to wydarzenia relacjonowały tarnowskie media.

 

Kolejnym etapem będzie wystawa podczas Wiosennych spotkań przy kawie ;, które odbywają się na Zamku w Dębnie. Realizacja międzynarodowych warsztatów jest możliwa dzięki współpracy Pałacu Młodzieży z Tarnowskim Bractwem Rycerskim Gladii Amici "oraz dzięki przychylności władz miasta Tarnowa.

 


Komentarze...