Pociąg przyjedzie do Tuchowa
access_time 2006-05-17 19:02:33
Na trzeciego czerwca tarnowscy kolejarze przygotowują obchody jubileuszowe kolei w regionie tarnowskim i sprowadzenie na tarnowski dworzec PKP pociągu retro. Z przyjazdu pociągu cieszyć się będą mogli także mieszkańcy pobliskiego Tuchowa, gdyż w tym dniu przyjedzie on także na tuchowską stację PKP.

W tym roku mija 150 lat od czasu, gdy na tarnowski dworzec wjechał pierwszy pociąg. To tylko jeden z trzech tegorocznych jubileuszy kolejowych. W tym roku przypada także 130 lat linii kolejowej z Tarnowa przez Stróże do Nowego Sącza i przejścia granicznego w Leluchowie. Właśnie na tym trakcie kolejowym położona jest tuchowska stacja PKP. - Stąd pomysł, aby uczcić również istnienie tej ważnej arterii komunikacyjnej - mówią kolejarze.

 

Jak powiedział nam burmistrz Tuchowa Mariusz Ryś, w tym dniu pociąg retro zawita więc do Tuchowa, na tuchowskiej stacji PKP zrobi sobie dłuższy przystanek. Jeszcze tego samego dnia wyruszy w trasę powrotną do Tarnowa. - W ten sposób pociąg retro stanie się jedną z atrakcji Dni Tuchowa, które zaplanowaliśmy w tym roku na koniec maja i początek czerwca - mówi burmistrz Ryś.

 

Pociąg retro gościł już w Tarnowie 10 lat temu. Kolejarze sprowadzą go ze skansenu kolejowego w Chabówce koło Nowego Sącza. Trzeciego i czwartego czerwca starodawny skład przemierzy trasę z Krakowa do Tarnowa, potem odwiedzi Tuchów i wyruszy w trasę powrotną na Kraków.

 

(Smol)

Dziennik Polski

 

www.dziennik.krakow.pl

 

Komentarze...