Odszkodowanie dla rektora
access_time 2006-03-02 23:31:38
Być może dzisiaj Wydział IV Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Okręgowego w Tarnowie wyda wyrok w sprawie odszkodowania i przywrócenia do pracy prof. Stanisława Lisa, byłego rektora Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej.

Zapewne spór między byłym rektorem i założycielami MWSE byłby dla postronnego obserwatora - mimo wielu ciekawych wątków - jeszcze jednym sporem między dawnym pracownikiem i jego pracodawcą, gdyby nie wysokość odszkodowania, jakie wchodzi w grę.

Przypomnijmy, że zwolniony w maju 2003 r. przez MWSE prof. Stanisław Lis wygrał sprawę w Rejonowym Sądzie Pracy, który na rzecz powoda zasądził odszkodowanie w wysokości 920 tys. zł, wraz z odsetkami. Apelację złożyły wtedy dwie strony; Stanisław Lis nadal domaga się przywrócenia go do pracy w MWSE, a uczelnia kwestionuje zasadność i wysokość odszkodowania.

 

Po naszej informacji na ten temat, która ukazała się w poniedziałkowym wydaniu "Dziennika", stanowisko w tej sprawie zajęła Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego MWSE, wyrażając niepokój związany z ewentualnymi skutkami finansowymi dla uczelni, wynikającymi z zasądzoneggo przez wydział pracy SR odszkodowania dla b. rektora. Do mediów dotarło też stanowisko założyciela i władz MWSE, w którym wyraża się przekonanie "o możliwości sprawiedliwego wyroku w tej sprawie, uwzględniającego zarówno stan prawny, ale także interes społeczny kilkuset pracowników uczelni oraz kilkutysięcznej rzeszy studentów MWSE".

 

Z prof. Stanisławem Lisem rozmawialiśmy kilka dni temu przez telefon. Przed czwartkową rozprawą nie chciał rozmawiać o szczegółach sprawy. Jego krótką wypowiedź w tej kwestii omówiliśmy w poniedziałkowym "Dzienniku".

 

(ziob)

 

index.php?pokaz=wiadomosc&id=3565

 

 

 

Dziennik Polski

 

www.dziennik.krakow.pl

 

Komentarze...