Parlamentarzyści i posłowie – współpraca zadeklarowana
access_time 2005-11-15 17:58:51
Wczoraj w Sali Lustrzanej odbyło się spotkanie Parlamentarzystów z okręgu 14 i 15 z samorządowcami regionu. Przybyli prawie wszyscy Posłowie i Senatorowie oraz wójtowie, burmistrzowie i starostowie naszego regionu.

"Liczę, że nasza inicjatywa będzie swoistą platformą wymiany problemów, szybką możliwością spotkań z parlamentarzystami a jednocześnie instrumentem kontroli działalności posłów  – mówi Prezydent Tarnowa Mieczysław Bień. Mając tak liczną reprezentację z Tarnowa i okolic w Parlamencie spodziewamy się, że nasz region będzie miał należyte wsparcie w działaniach podejmowanych na szczeblach samorządowych" - dodaje prezydent.

 

Zebrani podkreślali konieczność podejmowania wspólnych kroków, na rzecz rozwoju regionu. Parlamentarzyści deklarowali wolę współpracy ponad partyjnymi podziałami. Tematykę pierwszego spotkania zdominowały zagadnienia oświaty (kartanauczyciela, system subwencji oświatowych), autostrady, służby zdrowia, finansowanie inwestycji samorządowych, niedokończonej reformie ustroju
państwa.

 

Ustalono, że spotkania będą miały formę cykliczną (raz na kwartał) w różnych miejscach regionu. Kolejne w marcu 2006 w Dąbrowie Tarnowskiej. Nieformalne biuro konwentu będzie miało swoją siedzibę w Urzędzie Miasta Tarnowa.

Komentarze...