Propozycja PO
access_time 2005-11-13 22:44:33
Tarnowscy politycy Platformy Obywatelskiej zaproponowali utworzenie Konwentu Parlamentarzystów Ziemi Tarnowskiej. Wyszli z inicjatywą zawiązania ścisłej współpracy przez wszystkich posłów i senatorów z tarnowskiego okręgu wyborczego, dla dobra naszego regionu.

W liście otwartym czytamy: "Podczas ostatnich wyborów, mieszkańcy regionu, niezależnie od naszych politycznych poglądów, obdarzyli nas swym zaufaniem. Wybrali nas nie tylko z myślą, że stanowić będziemy dobre prawo, ale także z nadzieją na rozwój Ziemi Tarnowskiej. Aby wzmocnić naszą siłę powinniśmy w najważniejszych sprawach działać wspólnie. Dlatego wychodzimy z inicjatywą powołania – Konwentu Parlamentarzystów Ziemi Tarnowskiej.

 

W skład Konwentu weszłoby 11 osób – dwóch senatorów oraz dziewięciu posłów z naszego okręgu. Mamy nadzieję, a nawet pewność, że akces do tego gremium zgłoszą wszyscy parlamentarzyści, co pozwoli na stałe konsultacje w najważniejszych sprawach regionu oraz skuteczny lobbing na rzecz problemów Powiatu Tarnowskiego, Powiśla Dąbrowskiego, czy też Wieliczki. Taka pełna polityczna reprezentacja, pozwoli też na skuteczne dotarcie do wszystkich lokalnych środowisk regionu".

 

To miałby być sposób konsultowania się i współpracy między partaimi. "To nie jest pomysł Aleksandra Grada. Poddaliśmy pomysł na stworzenie takiego ciała. Nie chodzi o spotkania dla samych spotkań tylko, żeby w jakiejś sprawie coś konkretnego zrobić. Ta musi być praca sysytematyczna, przygotowana i wiemy, że jak się spotkamy w określonej sprawie, to nie będziemy rozmawiać o pogodzie. Domagamy się dobrej merytorycznej pracy a nie tylko i wyłącznie pozornych działań pod publikę" - mówi poseł Alekander Grad.

 

Platforma proponuje prowadzenie działań w czterech zasadniczych obszarach: administracyjnym,  gospodarki, wsi i rolnictwa, społecznym.

 

Co na tą propozycję inne partie?

 

BB

Komentarze...