Tarnowianie jadą do Mediolanu!
access_time 2005-11-08 15:29:56
Tydzień temu odwiedził Tarnów brat Marek z Taize. Młodzież akademicka spotkała się z nim na "Tratwie". Już zostało ustalone, że na wiosnę osoby z południowej Polski odpowiedzialne za przygotowanie młodych do wyjazdu do Mediolanu spotkają się w Tarnowie. Będzie to podsumowanie tej kolejnej "pielgrzymki". Tym razem bez brata Rogera, ale z jego błogosławieństwem.

Tymczasem młodzież tarnowska zgłasza się na grudniowe spotkanie w Mediolanie. Piętnastego listopada mija termin wpisywania się na listy. W Tarnowie są cztery punkty przygotowań, w których mozn ato zrobić: Kościół św. Krzyża i św Filipa Neri, Duszpasterstwo Akademickie "Tratwa", Kościół Miłosierdzia Bożego  oraz Najświętszej Marii Panny Królowej Polski (Mościce).

 

"Zainteresowanie jest mniejsze niż w zeszłym roku. Przypuszczam, że powodem jest cena. Przejazd kosztuje 300 złotych, a koszty udziału 45 Euro, przy czym w zeszłym roku było to 20 Euro - mówi Duszpasterz Akademicki ks. Artur Ważny. Na naszej liście jest około 20 osób, w kościele Miłosierdzia ponad 30. Ciągle czekamy na chętnych" - dodaje.

 

Przygotowania do wyjazdu zaczęły się już we wszystkich krajach Europy. Spotkania młodych są organizowane po to, aby pomóc młodzieży odnaleźć drogę do Chrystusa. Przed wyjazdem uczestnicy  wezmą udział  w sześciu spotkaniach formacyjnych, do przygotowanai których inspiracją był list brata Rogera napisany z okazji spotkania młodych w Lizbonie w ubiegłym roku.

 

"Młodzi potrzebują dobrego przygotowania, które ma zakonczyć się konkretnymi działaniami, na przykład podjęciem zobowiązania do odwiedzania chorych, więźniów, zajmowania się dziećmi. Brat Roger zawsze z radościa przyjmował Polaków. Mówił, że wiosna Kościoła przyjdzie z Polski.Mimo tego, że może nas byc mniej w tym roku, to ożywimy to spotkanie naszą spontanicznością" - stwierdza ks. Artur Ważny.

 

Młodzież wyjedzie 27 grudnia, a spotkanie trwać będzie od 28 grudnia do 1 stycznia 2007 roku.

 

BB

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A