Dobre tarnowskie szpitale
access_time 2005-10-19 18:10:50
W najnowszym rankingu szpitali w Polsce, opracowanym przez redakcje Rzeczpospolitej, dwa tarnowskie szpitale znalazły się w pierwszej 70-ce. Najwyższą ocenę uzyskał Szpital Wojewódzki SPZOZ im. św. Łukasza.

Nowy szpital w Tarnowie, jak określa się popularnie placówkę im. św. Łukasza przy Lwowskiej, w ogólnokrajowym rankingu szpitali publicznych wielospecjalistycznych zajął wysokie - 19. miejsce. Wyprzedził wiele bardziej znanych tego rodzaju placówek w kraju - w Warszawie, we Wrocławiu, w Krakowie czy Katowicach.

W skali województwa małopolskiego 'Łukasz' został sklasyfikowany na 2. pozycji. Przed nim znalazł się tylko Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawla II w Krakowie.

W szpitalu im. św. Łukasza wyróżnione zostały oddziały: ortopedii, neurologii, chirurgii, okulistyki, urologii, laryngologii, toksykologii.

Niezłe wyniki uzyskał w rankingu drugi tarnowski szpital SPZOZ - im. E. Szczeklika. W kraju jest on na 69. pozycji, ale w Małopolsce już na piatej.

W ogólnopolskim rankingu szpitali, przygotowanym przez Rzeczpospolitą, brano pod uwagę wiele kryteriów: jakość opieki, poziom zabiegów medycznych, komfort pobytu pacjenta, jakość zarządzania placówką, liczbę skarg. W opracowaniu rankingu brało udział Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, które w każdej dziedzinie przyznawało pewną ilość punktów.(ziob)%%br%%Dziennik Polski

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A