Komenda będzie jak nowa
access_time 2005-08-17 09:15:58
Siedziba Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej zostanie gruntownie wyremontowana i powiększona o przylegający do niej budynek, który został zakupiony kilka lat temu i wymaga adaptacji. Przetarg na wykonanie prac został ogłoszony, jeśli uda się go rozstrzygnąć jesienią pierwsze prace powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Budynek, w którym teraz mieści się siedziba policji, zostanie odremontowany i połączony z sąsiednim. Konieczna jest kompleksowa adaptacja obu części. Część obecnie używana będzie mieć charakter typowo biurowy, będzie się tutaj znajdować również archiwum, magazyny i tzw. niebieskie pokoje do rozmów z dziećmi. W holu przy wejściu dla interesantów urządzona zostanie recepcja.

 

Osoby zatrzymane będą wprowadzane do komendy osobnym wejściem, w części adaptowanej. Tutaj będą pomieszczenia dla nich, a także gabinet lekarski, pokój do wydawania posiłków, natryski, a na drugim piętrze biura dla policjantów z sekcji kryminalnej. Urządzona zostanie tu także świetlica.

 

- Remont pozwoli dostosować komendę do wymogów unijnych. Umożliwi oddzielenie od siebie wejść dla zatrzymanych i osób poszkodowanych, czy interesantów. Poprawią się również warunki pracy policjantów, którzy teraz często pracują po kilku w pokoju, co niejednokrotnie utrudnia przesłuchiwanie zatrzymanych - mówi zastępca komendanta powiatowego, Bogdan Machalski.

 

Planuje się, że prace powinny zakończyć się w lipcu 2007 roku. Remont finansuje Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, zabezpieczono na ten cel 2,5 mln złotych. Koszty wykonania projektu w kwocie 30 tys. pokryło dąbrowskie Starostwo Powiatowe, które deklaruje dalszą pomoc finansową dla komendy.

 

(baja)

 

Dziennik Polski

 

www.dziennik.krakoe.pl

 

Komentarze...