Zapisy na warsztat terapii
access_time 2005-08-13 02:06:28
W Tarnowie powstaje nowy Warsztat Terapii Zajęciowej dla osób upośledzonych umysłowo. Placówkę uruchamia od grudnia Stowarzyszenie "Ich Lepsze Jutro".

Trwa nabór uczestników, którymi mogą być osoby niepełnosprawne w wieku od 16 do 45 roku życia, mieszkające w Tarnowie. Zdaniem działaczy Stowarzyszenia, w mieście jest sporo osób, które z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w zajęciach oferowanych przez istniejące ośrodki dziennej terapii. Teraz, zamiast siedzieć w domach, będą mogli się rozwijać w warsztacie.

 

W nowej placówce znajdą się pracownie: gospodarstwa domowego, drewna i metalu, rękodzieła artystycznego, komputerowo-internetowa oraz podtrzymywania umiejętności edukacyjnych. Terapię będą też prowadzili: psycholog, logopeda i rehabilitant.

Podopieczni będą mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach na basenie, w stadninie koni oraz w wycieczkach. Jeżeli uczestnik będzie zdolny do dysponowania pieniędzmi, to co miesiąc otrzyma określoną kwotę na doskonalenie umiejętności posługiwania się nimi.

 

Nabór kandydatów do nowego Warsztatu Terapii Zajęciowej odbędzie się w dniach od 16 do 19 sierpnia, w godzinach od 16 do 18, w salce na piętrze Domu Parafialnego przy kościele pw. Św. Rodziny (Księża Misjonarze) przy ul. Krakowskiej. Na spotkanie kwalifikacyjne rodzice lub opiekunowie powinni przynieść orzeczenie o niepełnosprawności swojego dziecka.

 

(Smol)

 

Dziennik Polski

 

www.dziennik.kakow.pl

 

Komentarze...