Stres pod kontrolą
access_time 2005-02-23 07:46:00

Stres jest znakiem naszych czasów. Wydaje się, że tak być musi, tymczasem psychologowie radzą wypowiedzieć mu wojnę. Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej (nowa siedziba - gmach Urzędu Al. Solidarności 5-9) otwiera cykl wykładów, które będą praktyczną wskazówką, jak radzić sobie ze stresem.

"Nowy w pracy" to program, w skład którego wchodzi temat: "Radzenie sobie ze stresem". Zajęcia prowadzą dwie panie psycholog. Pierwsza grupa spotka się w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w najbliższy poniedziałek o godz. 10. Zapisy przyjmowane są pod nr. tel. 626-99-40, e-mail centrum@wup. tarnow. pl.


To bardzo ciekawa inicjatywa - mówi Katarzyna Lubaś, pracownik firmy marketingowej. Rozpoczynałam pracę rok temu i choć studia (dyplom na AGH) doskonale przygotowały mnie do nowej pracy, to przecież pierwsze dni dostarczyły sporo emocji. W gronie kolegów, już z pewnym stażem, poczułam się nieswojo. Był moment, że zwątpiłam w swoje umiejętności. Mam poczucie własnej wartości, więc szybko uporałam się ze stresem, ale wyobrażam sobie, co odczuwają osoby z mniejszą odpornością, które już na starcie pracy zawodowej spotykają się z wszechwiedzącą kadrą utrudniającą (tak często bywa) jak tylko to możliwe, stawianie pierwszych kroków.Warsztaty zapewne okażą się pomocne dla tych, którzy poszukują pracy, oczekują na rozmowę kwalifikacyjną. Nie trzeba wpadać w panikę. Warto, mimo wyścigu do zajęcia jak najlepszego miejsca w firmie, zadbać o swoje zdrowie, czyli pokonać stres. I tę umiejętność zdobywa się pod okiem fachowców.(Kis)Dziennik Polski 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A