Wola Rzędzińska - Remonty drogowe tuż, tuż.
access_time 2005-02-22 08:05:59

Gdy tylko stopnieje śnieg i puszczą mrozy, planowane jest rozpoczęcie długo oczekiwanej inwestycji drogowej w Woli Rzędzińskiej, polegającej na wyremontowaniu drogi prowadzącej od strony Tarnowa w kierunku Woli i dalej w stronę Skrzyszowa.

Mieszkańcy Woli Rzędzińskiej od jakiegoś czasu oczekują już rozpoczęcia prac przy remontach dwóch dróg w swojej miejscowości. Położona zostanie oczywiście nowa nawierzchnia i będą one poszerzone.


- Już od dłuższego czasu monitowaliśmy, że droga w stronę Woli Rzędzińskiej, będąca przedłużeniem ulicy Orkana, jest po prostu za wąska - mówi jeden z mieszkańców Woli. - A jest to droga uczęszczana także przez ciężkie samochody jeżdżące tędy do zakładów produkcyjnych.Szczególnie zły stan nawierzchni był zwłaszcza koło huty szkła w Ładnej, od strony Woli Rzędzińskiej, gdzie przypominała ona miejscami sito. Właściciel huty interweniował zresztą w Starostwie, że ten odcinek drogi stanowi bardzo złą wizytówkę, gdy pod jego zakład pracy podjeżdżają samochody zagranicznych odbiorców.Inwestycja drogowa w Woli Rzędzińskiej prowadzona będzie przez powiat ziemski tarnowski, gdyż obie drogi są traktami powiatowymi. Powiat wystarał się o pieniądze na ich modernizację z europejskiego programu ZPORR.Mirosław Banach z tarnowskiego Starostwa zapewnia, że prace przy modernizacji dwóch, tak ważnych dla mieszkańców, ale także dla przemysłu, dróg powinny rozpocząć się już w marcu. - Mieszkańcy Woli Rzędzińskiej już w niedługim czasie zobaczą ciężki sprzęt i ekipy remontowe na tych dwóch drogach - powiedział członek Zarządu Powiatu. (Smol)Dziennik Polski 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A