Dla uczniów i absolwentów
access_time 2004-10-04 07:04:59

11 października Centrum Edukacji i Pracy oraz Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie organizują Targi Edukacyjno - Informacyjne pod hasłem "Z nami sukces jest możliwy". Częścią targów będzie uroczyste otwarcie Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP.

Targi przeznaczone są dla młodzieży uczącej się, głównie z klas maturalnych, absolwentów wszystkich typów szkół, osób poszukujących pracy oraz instytucji i placówek edukacyjnych, wspomagających młodzież na rynku pracy.


Uczestnicy targów będą mogli wziąć udział w seminariach, zajęciach informacyjno - doradczych i warsztatach. W programie przewidziano m. in. seminarium poświęcone młodzieży na lokalnym rynku pracy oraz perspektywom podejmowania nauki i pracy w krajach UE. Spotkania doradcze dotyczyć będą: przygotowania do wejścia na rynek pracy, możliwości poszukiwania pracy przez internet, samozatrudnienia, poznawania przez gimnazjalistów zawodów.Będzie można również zapoznać się z ofertami pracy. Propozycje zatrudnienia krótkoterminowego przygotowało kilkanaście firm z: Tarnowa, Brzeska, Krakowa, Wrocławia, Łańcuta, Bielska - Białej. Swoje stoiska przygotowały na targi także tarnowskie szkoły wyższe, Powiatowy Urząd Pracy, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego, Regionalne Centrum Informacji Europejskiej, Centrum Edukacji i Pracy OHP.Częścią Targów Edukacyjno - Informacyjnych będzie również otwarcie Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP. Jest to miejsce, w którym młodzież w wieku 15 - 25 lat może uzyskać pomoc w planowaniu rozwoju zawodowego, dowiedzieć się, jak szukać pracy, czy w jakim kierunku się kształcić.Działalność centrum będzie prowadzona zarówno w Tarnowie, jak i w placówkach regionu tarnowskiego. Pierwsze zajęcia odbędą się w Gromniku, 12 października, gdzie będą połączone z otwarciem Międzyszkolnego Ośrodka Kariery w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Tu będą organizowane zajęcia dla młodzieży z Gromnika i sąsiednich gmin, działał będzie także punkt konsultacyjny dla pracodawców zatrudniających młodocianych pracowników w celu nauki zawodu.Na targi OHP zapraszają w poniedziałek, 11 października, do swojej siedziby przy ul. Mościckiego 27, w godz. 11.00-15.00.


 


(baja)

Komentarze...