Koncerty, kwesta, licytacje
access_time 2005-01-07 08:22:19

Dzisiaj w Tarnowie rusza XIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rozpocznie się od "Winylowej Nocy" o godz. 20.00 w Klubie "Do Rzeczy". Kolejne imprezy zaplanowano na niedzielę. W tym roku zebrane pieniądze będą przeznaczone na nowoczesny sprzęt do diagnostyki i leczenia w neonatologii i pediatrii.

Już trwają pierwsze licytacje tarnowskich gadżetów przekazanych przez prezydenta Mieczysława Bienia i żużlowca Tonny Rickardssona. Wczoraj, na aukcji internetowej na stronach Allegro, za gogle żużlowca dawano ponad 200 zł, za rękawice ponad 500. Medal z Pucharu Strong Man, który odbył się w maju ubiegłego roku Tarnowie, uzyskał ponad 50 zł.


Początek wielkiego grania Orkiestry dzisiaj, o godz. 20.00, w Klubie "Do Rzeczy" przy Placu Rybnym. Zagrają DJ CEL z Tarnowa, i DJ ZUS z Krakowa, a także m.in. Norman, Davidoff, Wysoki Lot, Intoksynator. Wstęp kosztuje 7 zł, dochód przekazany będzie na rzecz WOŚP.W niedzielę - od 7.00 rano do 16.30 trwać będzie kwesta uliczna, w której weźmie udział 400 wolontariuszy. Młodzi ludzie zbierać będą datki na głównych ulicach Tarnowa i innych miast powiatu, przed kościołami i w centrach handlowych.Orkiestrowe imprezy rozpoczną się o godz. 10.00 "Wielkim Żarciem" na Placu Sobieskiego, gdzie serwowany będzie żurek oraz inne atrakcje i zbierane datki do puszek. Także o godz. 10.00 w Pałacu Młodzieży rozpocznie się koncert uczniów Zespołu Szkół Muzycznych.Orkiestrowym Centrum Handlowym będzie C.H. "Maks" przy ul. Szkotnik, gdzie od godz. 11.00 odbywać się będzie szereg imprez. Będzie tu stoisko z gadżetami WOŚP, pokaz motocykli Klubu "Wataha" oraz starych samochodów Automobilklubu Galicyjskiego (jeśli dopisze pogoda). O godz. 17.00 imprezy w "Maksie" zakończy tradycyjnie pokaz sztucznych ogni - "światełko do nieba".Od godz. 11.00 w hali sportowej przy ul. Gumniskiej rozpocznie się turniej koszykówki kobiet. Wstęp jest bezpłatny, podczas zawodów zbierane będą datki do puszek, dla widzów przygotowano występy i konkursy.O godz. 15.00 w Klubie "Przepraszam" odbędzie się pierwszy koncert pod hasłem "Miłość, Przyjaźń, Muzyka", w którym wystąpią: "The Way", "Kruki" z Rzeszowa, "Fist" i "Avatar". W przerwach prowadzona będzie aukcja akcesoriów piwnych. Drugi z koncertów rozpocznie się o godz. 18.00 w Tarnowskim Centrum Kultury, wystąpią: "Leliwa Jazz Band", "Czuband", "Sunflower".Przez cały dzień na antenie Tarnowskiej Telewizji Kablowej trwać będą licytacje gadżetów WOŚP, a w poniedziałek również w Radiu RDN. (baja)Dziennik Polski


 


 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A