Szymańska wygrała
access_time 2004-12-29 08:18:07

Wczoraj rozstrzygnięty został (ogłoszony przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie) konkurs na dyrektora Centrum Paderewskiego Tarnów-Kąśna Dolna. Stanowisko dyrektora powierzono ponownie Krystynie Szymańskiej.

[[fotka1]]W minionym roku melomani mieli szczególne powody do zadowolenia, w Kąśnej odbywały się koncerty z udziałem najwybitniejszych artystów świata muzyki. Interesujący był też program festiwalu "Bravo maestro", który cieszył się wyjątkowo dużą frekwencją, a także "Tygodnia Talentów". Rok zamknięto recitalem na dwa fortepiany w wykonaniu Leszka Możdżera i Adama Makowicza. Centrum było też współorganizatorem niezwykłego wydarzenia muzycznego roku, koncertu Chóru Polskiego Radia pod dyrekcją Włodzimierza Siedlika. Publiczność zaszczycił swoją obecnością jeden z najwybitniejszych kompozytorów naszych czasów, Henryk Mikołaj Górecki.


Udane imprezy to zasługa dyrektor Krystyny Szymańskiej, która dała się poznać jako znawca muzyki, świetny organizator i doskonale wywiązuje się ze swej nieformalnej roli - pani na dworze Paderewskiego. Wreszcie rozpoczęto tu wielkie porządki, w budynkach i parku. Dzięki jej zabiegom o przydzielenie grupy bezrobotnych do prac w ramach programu "Konserwator" udało się nadrobić wiekowe zaległości i m.in. wyczyścić park.Dokonania ostatnich miesięcy zostały docenione przez komisję konkursową. Centrum i Dwór oddano ponownie w ręce Krystyny Szymańskiej, doskonale przygotowanej do tej funkcji. Przypomnijmy, dyrektor Centrum Paderewskiego jest absolwentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy - wydziału wokalno-aktorskiego pod kierunkiem prof. Alicji Marczak-Faberowej. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach pod okiem najlepszych specjalistów: Heleny Łazarskiej (Austria), Christiana Hampe (Niemcy) i Jadwigi Rappe (Polska). Na estradzie koncertowej debiutowała na II roku studiów partią altową w Magnificat J. S. Bacha. Brała udział w koncertach wykonując m.in. "Glorię" i "Stabat Mater" A. Vivaldiego, "Stabat Mater" G.B. Pergolesiego, partię altową Wielkiej Mszy h-moll J. S. Bacha oraz pieśni: I.J. Paderewskiego, F. Chopina, H.Berlioza, M. Musorgskiego, F. Schuberta. Wykonywała partie m.in. Olgi w operze "Eugeniusz Oniegin" P. Czajkowskiego, Księcia Orłowskiego-w operetce "Zemsta Nietoperza" J.Straussa, Cherubina w operze "Wesele Figara" W.A.Mozarta. Koncertowała we Francji, Włoszech. Studia artystyczne uzupełniają m.in. studia podyplomowe - zarządzanie i marketing w MWSE w Tarnowie. Wkrótce przedstawimy plany Krystyny Szymańskiej związane z Centrum Paderewskiego.(kis)Dziennik Polski


 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A