11 Listopada – Zapalmy „Światła Pamięci”
access_time 2004-11-02 20:41:51

Szczególną formę przyjmą obchodzone w tym roku uroczystości związane z 86 rocznicą Odzyskania Niepodległości. Po zapadnięciu zmroku zapalimy na chodnikach miasta - łańcuch świateł pamięci..Będzie to wspomnienie, oddanie hołdu, lekcja historii - przekazane poezją, muzyką i symbolem.

 Do włączenia się w tegoroczne obchodny Dnia Niepodległości, Wydział Kultury Urzędu Miasta Tarnowa zaprasza wszystkich tarnowian, kombatantów, a przede wszystkim młodzież tarnowskich szkół.. Uczestnictwo ludzi młodych to czynne włączenie się w święto, poprzez obecność podczas uroczystości i przygotowanie łańcucha świateł pamięci.Program obchodów:16.00 –   – Uroczysta Msza Święta za Ojczyznę – Bazylika Katedralna 
17.00 –   „Światłami Pamięci” - przejście pod Grób Nieznanego Żołnierza;
- Etiuda historyczna - Tarnowski Teatr;
-  składanie „Świateł Pamięci” ( świece zamiast kwiatów )
- widowisko muzyki i światła ( sztuczne ognie ).Po zapadnięciu zmroku – na chodnikach miasta mieszkańcy i młodzież tarnowskich szkół średnich zapalą łańcuch świateł pamięci. Zapalenie świateł będzie swoistym aktem solidarności tarnowskiej młodzieży, oraz niezwykłym sojuszem młodości i historii. Światła powinny się pojawić w centrum, w okolicach szkół, przy uczęszczanych traktach lub drogach osiedlowych – tak, by były widoczne i stały się skutecznym przekazem przesłania naszej pamięci.Nie zapomnijmy 12 listopada o posprzątaniu wypalonych świateł.


 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A